უკრაინულმა დრონებმა კრემლიდან 15 კილომეტრში მდებარე მოსკოვის მსხვილ ნავთობგადასამუშავებელ ქარხანას დაარტყეს.
კაპოტნიასთან ახლოს მდებარე მოსკოვის ნავთობგადასამუშავებელ ქარხანაში თავდასხმის შედეგად ხანძარი გაჩნდა.
"ამჯერად, მოსკოვის რეგიონმა იგრძნო უკრაინის შორ მანძილზე მოქმედი შესაძლებლობები. მადლობას ვუხდი უკრაინის უსაფრთხოების სამსახურის მეომრებს, უპილოტო სისტემების ძალებს, სპეციალური ოპერაციების ძალებს, უკრაინის თავდაცვის დაზვერვას და სარაკეტო ძალებს ეფექტური მუშაობისთვის.
რუსეთი უნდა ვაიძულოთ დაასრულოს ომი ჩვენი ხალხის წინააღმდეგ. და უკრაინული შორი მოქმედების იარაღი ასეთი იძულების ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი შემადგენელია.
ეს არის მხოლოდ პასუხი რუსულ დარტყმებზე და ომზე, რომელიც უნდა დასრულდეს", - წერს უკრაინის პრეზიდენტი ვოლოდიმირ ზელენსკი.
მოსკოვის მერის თქმით, ბოლო 24 საათის განმავლობაში მოსკოვზე მტრის დრონებით თავდასხმები გაგრძელდა, დაზიანებულია ნავთობგადამმუშავებელი ქარხანა, მსხვერპლი არ არის.

"This is only a response to Russian attacks and to the war that must end," Zelenskyy said
A major oil refinery in Moscow was damaged in a Ukrainian drone attack, according to Russian and Ukrainian officials, with a fire reported at the facility located about 15 kilometres from the Kremlin.
The strike targeted the Moscow Oil Refinery in the Kapotnya district of the Russian capital, where emergency services responded to a fire following the attack.
Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy praised the operation, describing it as evidence of Ukraine's long-range strike capabilities.
"This is only a response to Russian attacks and to the war that must end," Zelenskyy said, thanking Ukraine's security and military units involved in the operation.
According to the mayor of Moscow, drone attacks on the Russian capital continued over the past 24 hours. He confirmed that the refinery sustained damage but said there were no casualties.