გამოვთქვამთ იმედს, რომ ახლო აღმოსავლეთში უახლოეს მომავალში აღდგება მშვიდობა, რისთვისაც საომარი მოქმედებები დიპლომატიამ და პოლიტიკურმა დიალოგმა უნდა ჩაანაცვლოს, - ამის შესახებ მთავრობის განცხადებაშია აღნიშნული.
"საქართველოს მთავრობა ღრმა შეშფოთებით ადევნებს თვალყურს ახლო აღმოსავლეთში მიმდინარე საომარ მოქმედებებს, რომელიც ემუქრება რეგიონის უკლებლივ ყველა ქვეყნის უსაფრთხოებას და კეთილდღეობას.
სამძიმარს ვუცხადებთ ირანელ ხალხს და ირანის ისლამურ რესპუბლიკას, სადაც მიმდინარე საომარმა მოქმედებებმა ყველაზე მეტი ადამიანის, მათ შორის უმაღლესი ლიდერის, სხვა პოლიტიკური ლიდერების, მრავალი უდანაშაულო ადამიანის და ათეულობით ბავშვის სიცოცხლე შეიწირა.
სამძიმარს ვუცხადებთ ჩვენს მეგობარ ებრაელ ხალხს და ისრაელს საომარი მოქმედებების შედეგად მშვიდობიანი მოქალაქეების დაღუპვის გამო.
საქართველოს მთავრობა სრულ სოლიდარობას უცხადებს ყურის არაბულ ქვეყნებს, რომლებთანაც საქართველოს გამორჩეული პარტნიორობა აკავშირებს.
გამოვთქვამთ იმედს, რომ ახლო აღმოსავლეთში უახლოეს მომავალში აღდგება მშვიდობა, რისთვისაც საომარი მოქმედებები დიპლომატიამ და პოლიტიკურმა დიალოგმა უნდა ჩაანაცვლოს.
საქართველოს მთავრობა მიიღებს ყველა აუცილებელ ზომას რეგიონში მყოფი ჩვენი მოქალაქეების უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად და მათი ინტერესების დასაცავად", - აღნიშნულია მთავრობის განცხადებაში.

Georgia expressed hope that peace in the Middle East will be restored soon through diplomacy and political dialogue, rather than military action
The Government of Georgia has expressed “deep concern” over the ongoing military operations in the Middle East, which “threaten the security and well-being of all countries in the region.”
Georgia extended its condolences to the Iranian people and the Islamic Republic of Iran, where the conflict has resulted in “numerous casualties, including political leaders, civilians, and children.” Condolences were also offered to the Jewish people and the State of Israel for the loss of civilian lives.
The Georgian government reaffirmed its solidarity with the Gulf Arab states, emphasizing the country’s “close and distinguished partnerships” in the region.
Georgia expressed hope that peace in the Middle East will be restored soon through diplomacy and political dialogue, rather than military action.
Authorities also pledged that all necessary measures will be taken to ensure the safety and protection of Georgian citizens in the region.