მცხეთა-მთიანეთის პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო, დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთს პოლიციის დეპარტამენტის  თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარ შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, უკრაინის რესპუბლიკის 2 მოქალაქე 1964 წელს დაბადებული ი.პ. და 2004 წელს დაბადებული ბ.ვ. დააკავეს.
"სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი ჩხრეკის შედეგად, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განთავსებული, განსაკუთრებით დიდი ოდენობის - 1 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“ ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები და ელექტრო სასწორი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 260-ე კვარტა მუხლებით მიმდინარეობს", - აცხადებენ შსს-ში.

Police seize large quantity of drugs in Mtskheta-Mtianeti, two Ukrainian nationals arrested
The Georgian Ministry of Internal Affairs on Wednesday announced that police in the Mtskheta-Mtianeti region had arrested two Ukrainian citizens, born in 1964 and 2004, on charges of illegal possession and attempted distribution of a particularly large quantity of narcotics.
During a search, officers seized nearly one kilogram of the drug methadone, along with packaging materials and electronic scales intended for distribution.
The suspects face charges under Articles 260 and 260¹ of Georgia’s Criminal Code, which carry penalties of up to 20 years or life imprisonment.
According to the authorities, the operation was carried out as part of an ongoing investigation targeting drug-related crimes in the region.