მურთაზ ზოდელავა - შეზღუდვა გარე სამყაროსთან კონტაქტის აკრძალვის შესახებ, რაც გვქონდა, კიდევ 2 თვით გაგრძელდა
შეზღუდვა გარე სამყაროსთან კონტაქტის აკრძალვის შესახებ, რაც გვქონდა, კიდევ 2 თვით გაგრძელდა, -  ამის შესახებ დაკავებულმა მურთაზ ზოდელავამ სასამართლო სხდომაზე განაცხადა.
მისივე თქმით, კომუნიკაციის საკითხი შეზღუდული აქვს.
"ყველა მენატრებით. შეზღუდვა გარე სამყაროსთან კონტაქტის აკრძალვის შესახებ, რაც გვქონდა, კიდევ 2 თვით გაგრძელდა. არის საკითხი, რომელიც ეხება ციხეს - კარცერში ვართ, ფაქტობრივად. კარცერში შეიძლება იყოს ადამიანი, თუ რამეს დააშავებს და ისიც მაქსიმუმ 2 თვის განმავლობაში. ღირსების დამცირებას არ აქვს ადგილი. კანონმდებლობაში წერია, რომ კარცერში ყოფნის ვადა არის 2 თვე და ისიც იმიტომ ხარ კარცერში, თუ რამეს არღვევ და მე არაფერი დამირღვია ციხეში. მე ადამიანის სახე კარგად მიჭირავს ციხეში. ეს საკითხი იციან ადვოკატებმა. კომუნიკაციის საკითხი შეზღუდული გვაქვს", - განაცხადა მურთაზ ზოდელავამ.
შსს-მ პაატა ბურჭულაძე, მურთაზ ზოდელავა, ირაკლი ნადირაძე, პაატა მანჯგალაძე და ლაშა ბერიძე კონსტიტუციური წყობილების ძალადობით შეცვლისკენ მოწოდების ბრალდებით 5 ოქტომბერს დააკავა.

Opposition leader says communication with outside world restricted for two more months
Zodelava said he is effectively confined in a prison cell and that his ability to communicate remains limited
Murtaz Zodelava, one of several individuals detained over alleged calls to overthrow the constitutional order in October, told a court hearing on Tuesday that restrictions on his contact with the outside world had been extended for a further two months.
Speaking at the session, Zodelava said he is effectively confined in a prison cell and that his ability to communicate remains limited. He stressed that he has not violated any prison rules and asserted that his dignity has been maintained.
The Interior Ministry previously announced the arrest of Zodelava, Paata Burchuladze, Irakli Nadiradze, Paata Manjgaladze, and Lasha Beridze on 5 October in connection with alleged attempts to challenge the constitutional order.