ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 15 პირი დააკავეს - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისი, აჭარის, სამცხე-ჯავახეთის, იმერეთისა და ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით, სხვადასხვა დროს 15 პირი დააკავეს.
დაკავებულებს შორის არიან, როგორც საქართველოს, ისე უცხო ქვეყნის მოქალაქეები და ასევე, წარსულში ნასამართლევი პირები, რომლებსაც, ბრალად ედებათ, დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა და რეალიზაციის ხელშეწყობა.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლებისა და დამხმარე სათავსოების ჩხრეკის შედეგად, ასევე, ჩატარებული საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ადგილებიდან, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული,  სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: „გამომშრალი მარიხუანა“, „მეფედრონი“, „კოკაინი“, „ალფა-პვპ“, „თებაინი", „მეთადონი“ და „ბუპრენორფინი“.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები და სავარაუდოდ ნარკოტიკების რეალიზაციის შედეგად მიღებული ფული.

15 people arrested on drug charges in Georgia, large quantities of narcotics seized
Officers from the Ministry of Internal Affairs of Georgia have arrested 15 individuals on drug-related charges in operations carried out at different times across Tbilisi, Adjara, Samtskhe-Javakheti, Imereti and Kvemo Kartli.
The Ministry said on Saturday those detained include Georgian and foreign citizens, as well as individuals previously convicted of crimes. They are accused of the illegal purchase and possession of large and especially large quantities of narcotic substances and facilitating their distribution.
Law enforcement officers seized significant quantities of drugs during searches of the suspects’ persons, homes and auxiliary premises, as well as during investigative experiments conducted at locations indicated by the detainees.
The seized substances include drugs prepared for distribution, such as dried marijuana, mephedrone, cocaine, alpha-PVP, thebaine, methadone and buprenorphine.
Police also confiscated materials used for packaging narcotics and money believed to have been obtained from drug sales.