ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 7 პირი დააკავეს
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით სხვადასხვა დროს 7 პირი დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, მათ ბრალად ედებათ დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვა და რეალიზაციის ხელშეწყობა.
"სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად და საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ადგილებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ განთავსებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: „კოკაინი“, „ალფა-პვპ“, „მეთადონი“, "ბუპრენორფინი" და ნარკოტიკული საშუალების შემცველი 81 აბი.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები და სავარაუდოდ ნარკოტიკული საშუალების რეალიზაციის შედეგად მიღებული ფული.
დაკავებულთაგან ერთ-ერთი სამართალდამცველებმა ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე, თბილისში შეაჩერეს, რა დროსაც მისი მართვის ქვეშ არსებული ავტომანქანით განზრახ დაეჯახა ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელსა და სამინისტროს ბალანსზე რიცხულ ავტომობილს.
აღნიშნული შედეგად პოლიციელმა სხეულის სხვადასხვა სახის დაზიანება მიიღო და შესაბამისი სამედიცინო დახმარების გაწევის მიზნით კლინიკაში გადაიყვანეს. დანაშაულში ბრალდებული პირი კი შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად იგი ბრალდებულის სახით დააკავეს,  ხოლო ერთ-ერთი ადგილიდან მის მიერ რეალიზაციის მიზნით განთავსებული ნარკოტიკული საშუალება ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 19-260-ე, 260-ე კვარტა და 353-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Seven arrested in Georgia for large-scale drug offenses
One of the suspects was apprehended in Tbilisi following operational intelligence after allegedly intentionally striking a Central Criminal Police Department officer and a Ministry-owned vehicle with his car
Officers of the Central Criminal Police Department under Georgia’s Ministry of Internal Affairs have arrested seven individuals on charges related to drug crimes.
The Ministry said the suspects were accused of illegally possessing, purchasing, and facilitating the sale of large and particularly large quantities of narcotics. The group includes both Georgian and foreign nationals.
Searches of the suspects’ residences and personal belongings, along with investigative experiments, led police to seize substantial quantities of drugs intended for sale, including cocaine, alpha-PVP, methadone, buprenorphine, and 81 tablets containing narcotic substances.
Authorities also confiscated materials used for packaging narcotics, as well as cash believed to be proceeds from drug sales.
One of the suspects was apprehended in Tbilisi following operational intelligence after allegedly intentionally striking a Central Criminal Police Department officer and a Ministry-owned vehicle with his car.
The officer sustained multiple injuries and was taken to a hospital for medical treatment. The suspect initially fled the scene but was later arrested, and additional narcotics intended for sale were recovered from one of his locations.