ნარკოდანაშაულის ბრალდებით ისრაელის და რუსეთის მოქალაქეები დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტი აღკვეთეს.
შსს-ს ინფორმაციით, პოლიციის მიერ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებულია უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე: ისრაელის მოქალაქე, 1993 წელს დაბადებული მ.კ. და რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე, 2003 წელს დაბადებული ო.გ.
სამართალდამცველებმა, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში, ბრალდებულების პირადი და ხელბარგის შემოწმებისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა დასახელების ნარკოტიკული საშუალება და ფსიქოტროპული ნივთიერება ამოიღეს.
გამოძიება  სისხლის სამართლის კოდექსის  260-ე, 261-ე, 262-ე და  263-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს.

The Ministry said law enforcement officers seized a particularly large quantity of various narcotic drugs and psychotropic substances during the inspection of the suspects’ personal belongings and hand luggage at Tbilisi International Airport
Georgia’s Interior Ministry has said police have prevented the illegal import of a particularly large quantity of narcotic drugs and psychotropic substances into the country.
Officers from the Central Criminal Police Department, in cooperation with the Customs Department of the Revenue Service under the Ministry of Finance, detained two foreign nationals on drug-related charges. The suspects are a 1993-born citizen of Israel, identified as M.K., and a 2003-born citizen of the Russian Federation, identified as O.G.
The Ministry said law enforcement officers seized a particularly large quantity of various narcotic drugs and psychotropic substances during the inspection of the suspects’ personal belongings and hand luggage at Tbilisi International Airport.