ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის, რეალიზაციის და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით 7 პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის, თბილისისა და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით, 7 პირი დააკავეს.
მათ ბრალი ედებათ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვაში, რეალიზაციასა და რეალიზაციის ხელშეწყობაში.
"სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების  ჩხრეკის შედეგად, ასევე, ჩატარებული საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ადგილებიდან, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება, მათ შორის: 300 გრამზე მეტი „მეთადონი", 250 გრამამდე „ალფა-პვპ", „მარიხუანა“  და ფსიქოტროპული ნივთიერება „პრეგაბალინი“.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები, ელექტრო სასწორები, ბრალდებულების მიერ უკანონოდ გაყიდული ნარკოტიკი და სავარაუდოდ ნარკოტიკების რეალიზაციის შედეგად მიღებული ფული.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე,  260-ე ტერცია, 260-ე კვარტა და 261-ე მუხლებით მიმდინარეობს", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Seven arrested in Georgia on major drug trafficking charges
The operation was carried out by officers from the Central Criminal Police Department, as well as the Tbilisi and Adjara regional police units
Seven individuals, including both Georgian and foreign nationals, have been arrested on charges of large-scale drug trafficking, Georgia’s Ministry of Internal Affairs announced.
The operation was carried out by officers from the Central Criminal Police Department, as well as the Tbilisi and Adjara regional police units. The suspects have been accused of the illegal purchase, possession, distribution, and facilitation of the sale of narcotic and psychotropic substances in particularly large quantities.
During searches of the suspects’ homes and personal belongings, as well as through investigative experiments at locations identified by the accused, police seized substantial amounts of various drugs prepared for sale - including over 300 grams of methadone, up to 250 grams of alpha-PVP, quantities of marijuana, and the psychotropic substance pregabalin, the MIA press office said.
Investigators also confiscated materials used for drug packaging, electronic scales, narcotics already sold by the suspects, and cash believed to be proceeds from drug sales.
The investigation is ongoing under Articles 260, 260³, 260⁴, and 261 of Georgia’s Criminal Code, which provide for prison sentences of up to 20 years or life imprisonment.