შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ნარკოტიკული საშუალების უკანონო რეალიზაციის ბრალდებით ორი პირი დააკავეს, მათ შორის ერთი წარსულში ნასამართლევია.
"პოლიციამ, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ერთ-ერთი ბრალდებულისგან რამდენჯერმე განახორციელა ნარკოტიკული საშუალებების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვის ფარული აუდიო და ვიდეო ჩაწერა. ჩატარებული ფარული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულებრივი ქმედება დასტურდება.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული ადგილებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული ნარკოტიკული საშუალებები და სავარაუდოდ, რეალიზაციის შედეგად მიღებული ფული.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 260-ე ტერცია მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს", - აცხადებენ შსს-ში.

Police also recovered additional evidence from locations identified by the suspects, the ministry said
Police in Tbilisi have arrested two people on suspicion of illegally selling narcotics, with one of the suspects having a previous criminal conviction, according to Georgia's Interior Ministry.
The ministry on Tuesday said investigators carried out several controlled purchases of drugs from one of the suspects under a court order. Authorities also conducted covert audio and video recordings of the transactions, which police said confirmed the alleged criminal activity.
During searches of the suspects and their homes, officers seized narcotics allegedly prepared for sale, as well as cash believed to have been obtained through drug trafficking.
Police also recovered additional evidence from locations identified by the suspects, the ministry said.