ნიკა გვარამია – ორივე ეგზიტპოლის შედეგად “ქართული ოცნება” აგებს, 70-ზე ნაკლები მანდატი აქვს
ორივე ეგზიტპოლის შედეგად “ქართული ოცნება” აგებს. 70-ზე ნაკლები მანდატი აქვს. ოპოზიცია იმარჯვებს, – ამის შესახებ კოალიცია “ცვლილებებისთვის“ ლიდერმა ნიკა გვარამიამ განაცხადა.
მისივე თქმით, თუ “ქართული ოცნება” გადაწყვეტს, რომ შედეგები გააყალბოს, ან გადათვლის შედეგად რაღაცები გააუქმოს, ეს იქნება მძიმე განაჩენის წინაპირობა მათთვის. დამარცხება არ არის დასასრული.
“ორივე ეგზიტპოლის შედეგად “ქართული ოცნება” აგებს. 70-ზე ნაკლები მანდატი აქვს. ოპოზიცია იმარჯვებს. მე იმედი მაქვს, რომ არ იქნება არანაირი კითხვის ნიშნები არცერთ ოპოზიციურ პარტიაში, თუ როგორ უნდა გაკეთდეს კოალიცია და არც ცალკეულ ოპოზიციით არჩეულ პარლამენტის წევრებს. დაახლოებით 85-65-ზე ნაწილდება მანდატები. ამ ეგზიტპოლებში არ შედის ემიგრანტების ხმები. ემიგრანტებში “ქართული ოცნება” ძალიან მნიშვნელოვნად აგებს. ეს არ იქნება ცოტა ხმა, 100 ათასამდე ხმა იქნება, რაც შეცვლის არჩევნების შედეგებს “ოცნებისთვის” საკმაოდ ნეგატიური კონტექსტით.
როგორც იქნა საქართველოში რუსული მმართველობა დასრულდა. იმედი მაქვს, რომ ამას ივანიშვილი აცნობიერებს და იმედი მაქვს, რომ ის მიიღებს ადეკვატურ გადაწყვეტილებას და საზოგადოებაში სიმშვიდეს ხელს არ შეუშლის. ეს მისთვისაც უმჯობესია.
დღევანდელი დღე ხმების დაცვის კუთხით უმნიშვნელოვანესია. ჩვენ ყოველწუთიერად ვიღებთ ე.წ. ჩეკებს, რომლებიც იბეჭდება მანქანებიდან. აქ კიდევ უფრო უკეთესი შედეგები აქვს ოპოზიციას, რადგან შიშის ფაქტორი ვერ იმუშავებს, რადგან კენჭისყრა ფარული იყო. თუ “ქართული ოცნება” გადაწყვეტს, რომ შედეგები გააყალბოს, ან გადათვლის შედეგად რაღაცები გააუქმოს, ეს იქნება მძიმე განაჩენის წინაპირობა მათთვის. მე იმედი მაქვს, რომ ასე არ მოხდება. დამარცხება არ არის დასასრული”, – განაცხადა ნიკა გვარამიამ.

Coalition For Change leader says opposition leads in exit polls
One of the leaders of the coalition For Change, Nika Gvaramia, stated that according to both exit polls, Georgian Dream is projected to fall short, with fewer than 70 seats, indicating an opposition victory. He said the opposition is united and confident in forming a coalition government should the results hold.
Gvaramia emphasized that any attempts by Georgian Dream to tamper with or nullify votes could have serious consequences. He expressed hope that Bidzina Ivanishvili, leader of the Georgian Dream, would accept the results and allow a peaceful transition. Gvaramia also noted that the opposition currently leads with an estimated 85-65 seat split, a margin expected to grow as votes from expatriates, who largely support the opposition, are counted.
“Today’s monitoring efforts are crucial,” Gvaramia said, pointing out that opposition observers are collecting printed receipts from voting machines in real time. He added, “This transparency is key to preventing any potential vote tampering. If Georgian Dream attempts to forge or annul results during the count, it will only precipitate their verdict.”