პეტრე ცისკარიშვილი – ეს არის მკაფიო და კონკრეტული სიგნალი ამერიკის შეერთებული შტატების მხრიდან
ეს არის მკაფიო და კონკრეტული სიგნალი ამერიკის შეერთებული შტატების მხრიდან, რომ ისინი ერთგულნი არიან დემოკრატიული ღირებულებების, –  ამის შესახებ “ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობის” გენერალურმა მდივანმა პეტრე ცისკარიშვილმა განაცხადა.
მისივე თქმით, მთავარი სიგნალი, რასაც კონგრესი საქართველოში აგზავნის  არის ის, რომ იღებენ ზომებს მათ მიმართ, ვინც ძირს უთხრის დემოკრატიას.
“ეს არის მკაფიო და კონკრეტული სიგნალი ამერიკის შეერთებული შტატების მხრიდან, რომ ისინი ერთგულნი არიან დემოკრატიული ღირებულებების და არანაირი ცვლილება ამ მიმართულებით, რისი იმედიც ბიძინა ივანიშვილის რეჟიმს ჰქონდა ბოლო პერიოდის განმავლობაში, რომ ავტოკრატიულ რეჟიმებს ვინმე თავზე ხელს გადაუსვამდა ვაშინგტონიდან, ეს, რა თქმა უნდა, არ მოხდება.
მთავარი სიგნალი,  რასაც კონგრესი საქართველოში აგზავნის, არის ერთი მხრივ ის, რომ ჩვენ კონკრეტულ ზომებს ვიღებთ იმ ადამიანების მიმართ, ვინც დემოკრატიას ძირს უთხრის ჩვენს სტრატეგიულად მნიშვნელოვან ქვეყნებში და მეორე მხრივ ის, რომ ქართულმა საზოგადოებამ გააცნობიეროს და
გადაწყვიტოს – უღირს თუ არა ასეთი ხელისუფლების ყოლა და არა მხოლოდ საზოგადოებამ, არამედ მთლიანად კონკრეტულმა ინდივიდებმაც, მათ შორის სახელისუფლებო ვერტიკალის წარმომადგენლებმა და ბიზნესმენებმა უნდა გამოიტანოს თავისი დასკვნა ამ აქტის შემდეგ”,  – განაცხადა პეტრე ცისკარიშვილმა.
ვაშინგტონში მომუშავე ჟურნალისტის ალექს რაუფოღლუს ცნობით, MEGOBARI ACT-ის სენატში დარეგისტრირებულ ვერსიას საგარეო ურთიერთობის კომიტეტი მომდევნო კვირის დასაწყისში განიხილავს.

US sends ‘clear signal’ on democracy to Georgia, opposition politician
The United States has sent a strong message reaffirming its commitment to democratic values, according to Petre Tsiskarishvili, Secretary General of Georgia’s United National Movement (UNM) opposition party, as the Senate version of the MEGOBARI Act is expected to be reviewed by the Foreign Relations Committee early next week.
Tsiskarishvili said that Washington was taking “concrete steps” against those who “undermine democracy” in Georgia.
“This is a clear and concrete signal from the United States that they are committed to democratic values. Any expectation from Bidzina Ivanishvili’s regime [in reference to the ruling Georgian Dream party Government] that Washington might turn a blind eye to autocratic tendencies will not materialize,” he claimed.
He further emphasized that the US Congress was sending a dual message – firstly, that measures were being taken against those threatening democratic governance in strategically important nations, and secondly, that Georgian society “must decide whether it wants to continue under the current leadership”.
He also suggested that individuals within the government and business sectors should consider the implications of US actions.
MEGOBARI Act is a piece of legislation aimed at addressing “democratic backsliding” in Georgia under the GD leadership.
Washington-based journalist Alex Raufoglou has reported that the Senate version of the MEGOBARI Act is expected to be reviewed by the Foreign Relations Committee early next week.