პეტრე ცისკარიშვილი - "ნაციონალური მოძრაობა” რუსულ სპეცოპერაციაში მონაწილეობას არ იღებს, 4 ოქტომბერს ყველა უნდა ვიდგეთ რუსთაველზე
“მიხეილ სააკაშვილის პარტია “ნაციონალური მოძრაობა” რუსულ სპეცოპერაციაში მონაწილეობას არ იღებს. 4 ოქტომბერს ყველა უნდა ვიდგეთ რუსთაველზე“ - განაცხადა “ნაციონალური მოძრაობის” გენერალურმა მდივანმა პეტრე ცისკარიშვილმა.
4 ოქტომბერთან დაკავშირებით საინფორმაციო კამპანია გრძელდება, ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის გენერალური მდივანი პეტრე ცისკარიშვილი და ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის რეგიონული მდივანი გიორგი ბოტკოველი, პარტიის ლიდერთან ჯეიჰუნ მუჰამედალისთან ერთად, ქვემო ქართლში, კერძოდ მარნეულში იმყოფებოდნენ, სადაც მათ 4 ოქტომბერთან დაკავძსირებით საინფორმაციო ბუკლეტები დაარიგეს და მოსახლეობას 4 ოქტომბერს რუსთაველის გამზირზე შეკრებისკენ მოუწოდეს;
“მოვიარეთ ქვემო ქართლის რეგიონი, კერძოდ მარნეულში. ვეცადეთ, რომ საზოგადოებისთვის მაქსიმალურად ხმის მიწვდენა, რომ თაღლითი პოლიტიკური ორგანიზაცია, ვითომ 5 ნომერი, ნაციონალური მოძრაობა ამ სპეცოპერაციაში იღებს მონაწილეობას ამ რუსულ სპეცოპერაციაში და მიხეილ სააკაშვილის “ნაციონალური მოძრაობის” სახელით ცდილობენ მოიპოვონ მხარდაჭერა, ხალხს გააფერადებინონ 5 ნომერი და ჩვენთვის მნიშვნელოვანია ყველამ იცოდეს, რომ ამ ფარსში და სპეცოპერაციაში არ შევდივართ და ასევე საზოგადოებას ასევე მოვუწოდეთ, რომ 4 ოქტომბერს არჩევნების ნაცვლად მოვიდნენ რუსთაველის გამზირზე”, - განაცხადა პეტრე ცისკარიშვილმა.

Petre Tsiskarishvili: UNM not involved in ‘Russian operation’, calls for mass rally on Rustaveli Avenue on October 4
The United National Movement (UNM) will not take part in what it calls a “Russian special operation,” and instead is calling on citizens to gather on Rustaveli Avenue on October 4, the party’s Secretary General Petre Tsiskarishvili said on Saturday.
“Former President Mikheil Saakashvili’s party, the UNM, is not participating in this Russian special operation. On October 4, we must all stand together on Rustaveli Avenue,” Tsiskarishvili said.
As part of an awareness campaign ahead of October 4, Tsiskarishvili, together with UNM’s regional secretary Giorgi Botkoveli and party leader Jeikhun Muhamedali, visited Marneuli in the Kvemo Kartli region. They distributed leaflets and urged locals to join the protest in the capital city of Tbilisi.
“We toured the Kvemo Kartli region, specifically Marneuli, to inform the public that a fraudulent political organisation, posing as number 5, is attempting to misuse the UNM’s name as part of this Russian special operation. They are trying to win support and mislead voters into marking number 5. It is crucial that everyone knows we are not part of this farce. We are calling on people to come to Rustaveli Avenue on October 4 instead of participating in the elections,” Tsiskarishvili said.