ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის უფროსის თანამდებობაზე მიხეილ მაღლაკელიძე დაინიშნა
სამინისტროს ცნობით, 2019 წლიდან დღემდე მას შსს-ს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილის თანამდებობა ეკავა.
"საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-13 მუხლის პირველი პუნქტის საფუძველზე, საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს მმართველობის სფეროში შემავალი სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულების – საგამოძიებო სამსახურის უფროსის თანამდებობაზე პრემიერ-მინისტრის 2025 წლის 24 ივნისის ბრძანებით მიხეილ მაღლაკელიძე დაინიშნა. ფინანსთა სამინისტროს ინფორმაციით, 2019 წლიდან დღემდე, მას შსს სსიპ დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილის თანამდებობა ეკავა. გასულ წლებში, მიხეილ მაღლაკელიძე სხვადასხვა პოზიციაზე მუშაობდა თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის მუნიციპალური ინსპექციის საქალაქო სამსახურში, შინაგან საქმეთა სამინისტროში, ფინანსთა სამინისტროს სისტემაში იყო ფინანსთა სამინისტროს ფინანსური პოლიციის საგამოძიებო დეპარტამენტის ქვემო ქართლის სამმართველოს უფროსი, ასევე ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის აჭარის სამმართველოს უფროსის მოადგილე“, – აღნიშნულია სამინისტროს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.

Mikheil Maghlakelidze appointed Head of Georgia’s Investigative Service at Finance Ministry
Mikheil Maghlakelidze has been appointed as the new Head of the Investigative Service of the Ministry of Finance of Georgia, according to an official decree issued by Prime Minister Irakli Kobakhidze on June 24.
The appointment is based on Article 13 of the Law of Georgia on the Investigative Service of the Ministry of Finance.
Maghlakelidze previously served as Deputy Head of the Protective Police Department under the Ministry of Internal Affairs since 2019. Over the years, he has held various roles within the public sector, including positions at the Tbilisi Municipal Inspection, the Ministry of Internal Affairs, and within the Finance Ministry’s system.
His past experience includes leading the Kvemo Kartli Division of the Financial Police’s Investigative Department, as well as serving as Deputy Head of the Adjara Division of the Revenue Service's Investigative Department.
The Ministry of Finance emphasized that Maghlakelidze brings extensive experience in public safety, inspection, and investigative operations to his new role overseeing one of the country’s key financial oversight bodies.