პოლიციამ თბილისში მომხდარი 12 ავტომანქანის გაქურდვის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2006 წელს დაბადებული ჯ.ქ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 13 ოქტომბერს, ჯ.ქ.-მ  საბურთალოს რაიონში, ღამის საათებში 12 ავტომანქანის საქარე მინები დააზიანა და ავტომობილში არსებული ნივთები მოიპარა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ჯ.ქ. დააკავეს. დაკავებულმა მის მიერ, 8 ოქტომბერს აფრიკის დასახლებაში ჩადენილი ქურდობის კიდევ ერთი ფაქტი აღიარა.

Police solve series of 12 car thefts in Tbilisi
Officers of the Vake-Saburtalo Main Division of the Tbilisi Police Department have arrested a suspect in connection with a string of vehicle thefts in the capital, the Ministry of Internal Affairs reported on Saturday.
The detainee, identified as J.K., born in 2006, has been charged with theft, a crime punishable by up to five years in prison.
The investigation said on the night of October 13, J.K. damaged the windshields of 12 cars parked in the Saburtalo district and stole various items from inside the vehicles.
Law enforcement officers detained the suspect shortly after conducting investigative and operational activities. During questioning, J.K. also confessed to another theft committed on October 8 in the Africa settlement area.