პრემიერ-მინისტრმა ქვეყნის განვითარების გრძელვადიანი სტრატეგიის ძირითადი მიმართულებები მინისტრთა კაბინეტის წევრებთან და თბილისის მერთან განიხილა
მთავრობა ქვეყნის განვითარების გრძელვადიან სტრატეგიაზე მუშაობს. დოკუმენტის ძირითადი მიმართულებები პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ დღეს მინისტრთა კაბინეტის წევრებთან და თბილისის მერთან განიხილა.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, ირაკლი კობახიძემ აღნიშნა, რომ სტრატეგია იქნება გზამკვლევი, რომლის განხორციელებაც მომდევნო წლების განმავლობაში ქვეყნის თანმიმდევრულ და სტაბილურ განვითარებას უზრუნველყოფს, შესაბამისად, მნიშვნელოვანია, განისაზღვროს პრიორიტეტული სფეროები, კონკრეტული მიზნები და ამოცანები.
"სტრატეგიაში ძირითადი ყურადღება დაეთმობა განათლების, ჯანდაცვის, ეკონომიკისა და სოციალური განვითარების საკითხებს. თითოეულ სფეროში განისაზღვრება ის მიზნები, რომელსაც ქვეყანამ მომდევნო წლების განმავლობაში უნდა მიაღწიოს.
დოკუმენტზე მუშაობა ინტენსიურ რეჟიმში წარიმართება და ის საზოგადოებას ახლო მომავალში წარედგინება", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Sunday met with members of the Cabinet and Tbilisi Mayor Kakha Kaladze to discuss the main directions of the Government’s long-term development strategy.
The Government Administration said Kobakhidze highlighted that the strategy would serve as a roadmap to ensure the country’s consistent and stable development over the coming years. Therefore, it is essential to define priority areas, specific goals and objectives.
“The strategy will focus primarily on education, healthcare, economic and social development issues. In each of these areas, clear goals will be set for the progress Georgia aims to achieve in the coming years”, the Administration said.
Work on the document will continue intensively, and it will be presented to the public in the near future, the body added.