პროკურატურამ განზრახ მკვლელობის, ოჯახში ძალადობის, პოლიციელების სიცოცხლის მოსპობის მცდელობის ფაქტებზე ერთ პირს ბრალი წარუდგინა
პროკურატურამ, ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბებნისში მომხდარი დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის, ოჯახში ძალადობის, პოლიციელების სიცოცხლის მოსპობის მცდელობის და პოლიციელის სატრანსპორტო საშუალებაზე თავდასხმის ფაქტებზე, ერთ პირს ბრალი წარუდგინა.
"შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 7 აგვისტოს, ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბებნისში შელაპარაკების საფუძველზე, შურისძიების მოტივით, ბრალდებულმა სანადირო თოფიდან ერთ პირს ესროლა. დაზარალებული ადგილზე გარდაიცვალა. სროლის შედეგად ბრალდებულმა ასევე, განზრახ საფრთხე შეუქმნა იქვე მყოფ სხვა პირის ჯანმრთელობას და სიცოცხლეს.
განზრახ მკვლელობის ფაქტთან დაკავშირებული შეტყობინების საფუძველზე, სამსახურებრივი ავტომანქანებით სოფელ ბებნისში გამოცხადდნენ სამართალდამცველები. ბრალდებულმა სანადირო თოფიდან გასროლით დაჭრა ორი პოლიციელი, ერთს კი თავის არეში დაუმიზნა სანადირო თოფი და სცადა გასროლა. ბრალდებულმა სროლის შედეგად დააზიანა შს სამინისტროს სამმართველოს ბალანსზე რიცხული ავტომანქანაც. მკვლელობის შემდეგ, ბრალდებულმა ასევე ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა მამას.
ბრალდებულს ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის „ბ“ ქვეპუნქტით (განზრახ მკვლელობა ისეთი საშუალებით, რომელიც განზრახ უქმნის საფრთხეს სხვის სიცოცხლეს ან ჯანმრთელობას), 126 პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით (ოჯახში ძალადობა), 353 პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით (პოლიციელის სატრანსპორტო საშუალებაზე თავდასხმა, სამსახურებრივ საქმიანობასთან დაკავშირებით) და 19-353 პრიმა მუხლის მე-3 ნაწილის (პოლიციელის სიცოცხლის მოსპობის მცდელობა სამსახურებრივ საქმიანობასთან დაკავშირებით) წარედგინა, რაც სასჯელის სახედ და ზომად თავისუფლებას 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს.
პროკურატურა ბრალდებულის მიმართ აღკვეთის ღონისძიებად პატიმრობის გამოყენების შუამდგომლობით, სასამართლოს კანონით დადგენილ ვადაში მიმართავს", - აცხადებენ პროკურატურაში.

Man charged in Khashuri Municipality for murder, domestic violence, and attempted murder of policemen
The Prosecutor’s Office of Georgia has charged a man in connection with a series of serious crimes committed in the village of Bebnisi, Kareli Municipality, including aggravated murder, domestic violence, attempted murder of police officers, and an attack on a police vehicle.
According to the investigation conducted by the Ministry of Internal Affairs, on August 7, 2025, following an argument and motivated by revenge, the accused shot a man with a hunting rifle, killing him on the spot. The shooting also endangered the life and health of another person nearby.
Upon receiving a report of the murder, police officers arrived in Bebnisi in official vehicles. The suspect then shot and injured two police officers, aimed his hunting rifle at another officer’s head and attempted to fire, and damaged a police vehicle belonging to the Ministry of Internal Affairs. After the killing, the suspect also physically assaulted his father.
The charges brought against the accused include: aggravated murder committed in a manner endangering the life or health of others (Article 109, paragraph “b” of the Criminal Code of Georgia), domestic violence (Article 126¹, part 1), attack on a police vehicle in connection with official duties (Article 353¹, part 1), and attempted murder of a police officer in connection with official duties (Article 19-353¹, part 3). These offenses are punishable by up to 20 years in prison or life imprisonment.
The Prosecutor’s Office announced it will request pre-trial detention for the accused within the timeframe set by law.