პროტესტის 300 დღე - მსვლელობა თბილისში
პროტესტის მონაწილეები 300 არაგველის ძეგლთან სიმბოლურად შეიკრიბნენ და რუსთაველის გამზირზე მსვლელობით მიდიან.
აქციის მონაწილეების თქმით, კრიზისი, რომელიც ქვეყანაშია, "ოცნების" მოქმედებების შედეგია და ის არ დასრულდება, ვიდრე ივანიშვილის ხელისუფლება არ შეიცვლება.
"ეს არ არის ინდივიდუალური პროტესტი ერთი ან რამდენიმე ადამიანის. ეს არის ქვეყნის სახე, ეს პროტესტი, იმ კრიზისზე პასუხი, რაც გამოიწვია ამ რეჟიმმა და ეს კრიზისი უბრალოდ არ მოგვარდება, სანამ ამ რეჟიმს არ შევცვლით", - განაცხადა აქციის ერთ-ერთმა მონაწილემ.

300 days of protest - demonstration march in Georgian capital
Participants gathered symbolically at the monument to the 300 Aragveli before proceeding along Rustaveli Avenue.
Demonstrators said the crisis facing the country was the result of the ruling Georgian Dream party’s actions, stressing the protest would continue until Bidzina Ivanishvili’s Government is replaced.
“This is not an individual protest of one or several people. This is the face of the country, a response to the crisis caused by this regime. And this crisis will not be resolved until the Government is changed,” one of the participants noted.