Reuters - აშშ-ში ტრამპის მოწონების რეიტინგი რეკორდულად დაბალ ნიშნულამდე დაეცა
ამერიკელებს შორის აშშ-ის პრეზიდენტ დონალდ ტრამპის მოწონების რეიტინგი თეთრ სახლში დაბრუნების შემდეგ ყველაზე დაბალ ნიშნულამდე დაეცა, - ინფორმაციას გამოკითხვაზე დაყრდნობით Reuters ავრცელებს.
ამავდროულად, ამერიკელების უმრავლესობამ განაცხადა, რომ მისი ზომები იმიგრაციის რეგულაციების გამკაცრების შესახებ "ძალიან შორს წავიდა".
გამოკითხვის თანახმად, ამერიკელების მხოლოდ 39% მოსწონს ტრამპის საქმიანობა იმიგრაციის საკითხთან დაკავშირებით, 53%-ს არ მოსწონს.
ასევე, გამოკითხულთა დაახლოებით 58%-მა განაცხადა, რომ აშშ-ის იმიგრაციისა და საბაჟო სამსახურის აგენტები "ძალიან შორს“ წავიდნენ თავიანთი რეპრესიების დროს, 12% ასე არ მიიჩნევს, 26% კი აცხადებს, რომ აგენტების ძალისხმევა „დაახლოებით სწორი“ იყო.
Reuters-ის უახლესმა გამოკითხვამ აჩვენა, რომ ტრამპის მოწონების საერთო რეიტინგი 12-13 იანვარს ჩატარებული გამოკითხვის 41%-დან 38%-მდე დაეცა, რაც მისი ამჟამინდელი ვადის ყველაზე დაბალი მაჩვენებელია.
უახლესი ონლაინ გამოკითხვის ცდომილების ზღვარი, რომელიც მთელი ქვეყნის მასშტაბით ჩატარდა და რომელშიც 1,139 ზრდასრული ამერიკელი მონაწილეობდა, დაახლოებით 3%-ია.

The poll also found that about 58% of Americans think US Immigration and Customs Enforcement (ICE) agents “went too far”
US President Donald Trump’s approval rating among Americans has dropped to its lowest level since his return to the White House, Reuters poll has said.
The survey indicated that a majority of Americans believe Trump’s immigration policies have “gone too far.” Only 39% of respondents said they approve of his actions on immigration, while 53% disapprove.
The poll also found that about 58% of Americans think US Immigration and Customs Enforcement (ICE) agents “went too far” in their enforcement efforts, 12% disagreed, and 26% said the agents’ actions were “about right.”
Reuters said the latest poll, conducted online from 12 to 13 January with 1,139 adult Americans nationwide, shows Trump’s overall approval rating fell from 41% to 38%, marking the lowest point of his current term. The survey has a margin of error of approximately 3%.