"რუსები მასშტაბური დარტყმისთვის ემზადებიან, ჩვენი საჰაერო თავდაცვის ძალები მზად არიან" - ზელენსკიმ უკრაინელებს მიმართა
50
რუსეთის ჯარებმა შესაძლოა, უახლოეს მომავალში უკრაინაზე კიდევ ერთი მასშტაბური თავდასხმა განახორციელონ. პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ მოქალაქეებს მოუწოდა, დაიცვან უსაფრთხოების წესები.
"შესაძლებელია მასშტაბური დარტყმა, რუსებმა ის მოამზადეს", - აღნიშნა ზელენსკიმ.
მისივე თქმით, უკრაინის საჰაერო თავდაცვის ძალები 24 საათის განმავლობაში აგრძელებენ თავიანთი ამოცანების შესრულებას და მზად არიან შესაძლო თავდასხმების მოსაგერიებლად.
"ჩვენი საჰაერო თავდაცვის ძალები მზად არიან 24/7, მაქსიმალურად არსებული მარაგებით", - განაცხადა უკრაინის პრეზიდენტმა.
ამავდროულად, ზელენსკიმ მოუწოდა მოქალაქეებს, ყურადღება მიაქციონ გამაფრთხილებელ სირენებს და საფრთხის შემთხვევაში დაუყოვნებლივ ეძებონ თავშესაფარი.

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy has warned that Russia may be preparing another large-scale attack against Ukraine in the near future and called on citizens to remain vigilant and follow air raid alerts.
Addressing the nation, Zelenskyy said Ukrainian intelligence indicates that Russian forces could be preparing a major strike.
“A large-scale attack is possible. The Russians have prepared it,” Zelenskyy said.
The President stressed that Ukraine’s air defence forces remain on high alert and are ready to respond to potential threats around the clock.
“Our air defence forces are ready 24/7, using all available resources to the maximum,” he stated.
Zelenskyy also urged Ukrainians not to ignore warning sirens and to immediately seek shelter whenever an air raid alert is issued.