რუსებმა ზაპოროჟიეს დაარტყეს - ორი ადამიანი დაიღუპა, დაშავებულებს შორის სამი ბავშვია
3 თებერვალს, საღამოს, რუსებმა ზაპოროჟიეს დრონებით დაარტყეს. თავდასხმის შედეგად ახალგაზრდა მამაკაცი და გოგონა დაიღუპნენ, დაშავებულებს შორის სამი ბავშვია.
სამართალდამცავი ორგანოების წარმომადგენლებმა განაცხადეს, რომ მტრის დრონი სავაჭრო ცენტრთან ახლოს აფეთქდა, სადაც იმ დროს ხალხი იმყოფებოდა. აფეთქების შედეგად 2007 წელს დაბადებული ორი ადამიანი დაიღუპა.
ასევე დაშავდა შვიდი ადამიანი, მათ შორის ორი ბიჭი, დაბადებული 2013 და 2014 წლებში და ერთი გოგონა, დაბადებული 2009 წელს.
ეროვნული პოლიციის ინფორმაციით, დაზიანებულია შენობები.
ზაპოროჟიეს რეგიონალური სახელმწიფო ადმინისტრაციის ხელმძღვანელის ივან ფედოროვის თქმით, ზაპოროჟიეში საჰაერო თავდასხმის განგაში ზედიზედ 23 საათის განმავლობაში გრძელდება.

Two killed, three children among injured in Russian drone strike on Ukraine’s Zaporizhzhia
Two people were killed and seven others injured, including three children, following a Russian drone strike on the Ukrainian city of Zaporizhzhia on the evening of February 3, local authorities reported.
Law enforcement officials said an enemy drone exploded near a shopping center where civilians were present at the time of the attack. The blast killed two young people born in 2007.
Among the injured are three minors - two boys born in 2013 and 2014 and a girl born in 2009. The total number of wounded stands at seven.
Ukraine’s National Police said buildings in the area sustained damage as a result of the explosion.
Ivan Fedorov, head of the Zaporizhzhia Regional Military Administration, stated that an air raid alert in the city had been ongoing for 23 consecutive hours.