"სადგურის მოედნის“ მიმდებარე ტერიტორიაზე ნგრევის ფაქტთან დაკავშირებით, გამოძიება 240-ე მუხლით დაიწყო
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში, „სადგურის მოედნის“ მიმდებარე ტერიტორიაზე, ერთ-ერთ საცხოვრებელ კორპუსში მომხდარ ნგრევის ფაქტთან დაკავშირებით, გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 240-ე მუხლით დაიწყო.
"ამ დროისთვის დაზუსტებული ინფორმაციით, მომხდარი ნგრევის შედეგად, გარდაიცვალა 2 ადამიანი, ხოლო ჯანმრთელობის დაზიანება მიიღო ერთმა პირმა, რომელიც შესაბამისი სამედიცინო დახმარების გაწევის მიზნით გადაყვანილია სტაციონარში.
ადგილზე საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველები უწყების სხვა დანაყოფების თანამშრომლებთან ერთად, უწყვეტ რეჟიმში განაგრძობენ ძებნა-შველის ღონისძიებებს. უსაფრთხოების ზომებიდან გამომდინარე, შემოსაზღვრულია ტერიტორია", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Georgia’s Ministry of Internal Affairs has launched an investigation under Article 240 of the Criminal Code following the partial collapse of a residential building near Station Square in Tbilisi.
According to the ministry’s official statement, two people have been confirmed dead and one person has been injured. The injured individual has been hospitalized and is receiving medical care.
Emergency response crews, including firefighters and rescue personnel from the Emergency Management Service, continue search-and-rescue operations around the clock in coordination with other ministry units.