სამართალდამცველებმა 6 კილოგრამამდე ნარკოტიკი ამოიღეს, დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ქვეყანაში განსაკუთრებით დიდი ოდენობის ნარკოტიკული საშუალების გავრცელების მცდელობის ფაქტი აღკვეთეს.
შსს-ს ინფორმაციით, პოლიციის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის მცდელობისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით დაკავებულია 2 პირი.
"სამართალდამცველებმა, ბრალდებულების მხილების მიზნით ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების ფარგლებში, მათთვის სხვადასხვა ქვეყნიდან გამოგზავნილი ამანათების კონტროლირებადი მიწოდება განახორციელეს, რითაც დადასტურდა, რომ ბრალდებულები სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა - შენახვას ცდილობდნენ.
პოლიციამ ამანათებიდან, ასევე ბრალდებულების საცხოვრებელი ადგილებიდან, ნივთმტკიცებად ამოიღო სხვადასხვა სახის განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება, მათ შორის: 6 კილოგრამამდე „მეფედრონი",  10 აბი „მდმა“, 200 გრამამდე ,,ჰაშიში“, 3 აბი და აბის ნატეხი ,,სუბოტექსი".
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-260-ე და 260-ე კვარტა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Two arrested after police seize six kg of narcotics in Georgia
Georgia’s Interior Ministry on Wednesday said officers from the Central Criminal Police Department, working alongside the Customs Department of the Finance Ministry’s Revenue Service, have prevented an attempt to distribute an especially large quantity of narcotic substances in the country.
Two individuals have been arrested on charges of attempting to illegally purchase and possess a particularly large quantity of narcotics, as well as facilitating their distribution.
The ministry said law enforcement officers carried out controlled deliveries of parcels sent to the suspects from various countries as part of an operation aimed at exposing the accused, confirming that the individuals had allegedly attempted to unlawfully obtain and store multiple types of narcotic substances.
Police said evidence seized from the parcels and the suspects’ residences included a particularly large quantity of drugs, among them nearly six kilograms of mephedrone, 10 MDMA tablets, up to 200 grams of hashish, and three tablets plus tablet fragments of Subotex.
Investigators also confiscated materials allegedly intended for the packaging of narcotics during subsequent investigative procedures, the ministry added.