სამართალდამცველებმა "სარფის" საბაჟო გამშვები პუნქტის ტერიტორიაზე 1 400 აბი ფსიქოტროპული ნივთიერება ამოიღეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოსა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში შემოტანის ბრალდებით, გერმანიისა და რუსეთის ორმაგი მოქალაქეობის მქონე პირი დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა "სარფის“ საბაჟო გამშვები პუნქტის ტერიტორიაზე, ბრალდებულის ხელბარგის შემოწმებისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 1 400 აბი ფსიქოტროპული ნივთიერება "პრეგაბალინი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 261-ე და 263-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 12 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

Dual German-Russian national arrested at Georgia border with 1,400 pregabalin pills
Georgian law enforcement officers have arrested a dual German-Russian national on charges of illegally importing and possessing a particularly large quantity of psychotropic substances, the Interior Ministry said.
Officers from the Adjara Main Division of the Central Criminal Police Department, working in cooperation with the Customs Department of the Revenue Service, detained the suspect at the Sarpi border crossing on Georgia's border with Turkey.
During an inspection of the suspect's hand luggage, authorities allegedly discovered and seized 1,400 pregabalin pills, which investigators classified as a particularly large quantity of a psychotropic substance.
The suspect has been charged with the illegal acquisition, possession and importation of psychotropic substances into Georgia.