საქართველოს საავიაციო ბაზარზე ოპერირებას ავიაკომპანია Edelweiss Air იწყებს
მიმდინარე წლის ზაფხულის სანავიგაციო სეზონიდან, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტს კიდევ ერთი ახალი მიმართულება დაემატება. Lufthansa Group-ში შემავალი შვეიცარიული ავიაკომპანია Edelweiss Air ფრენებს ციურიხი – თბილისი – ციურიხის საჰაერო ხაზზე განახორციელებს. სამოქალაქო ავიაციის სააგენტოში წარდგენილი განაცხადის შესაბამისად, ავიარეისები 12 აპრილიდან, კვირაში 2 სიხშირით, ყოველ სამშაბათს და კვირას შესრულდება.
საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს სსიპ სამოქალაქო ავიაციის სააგენტომ, ავიაკომპანიას ფრენების შესრულებისათვის აუცილებელი ნებართვა მიმდინარე წლის 20 მარტს მიანიჭა.
Edelweiss Air ორიენტირებულია დასვენებისა და მოგზაურობის მსურველებისთვის ტურისტული მიმართულებების შეთავაზებით. ავიაკომპანიის საქართველოს საავიაციო ბაზარზე შემოსვლა ხელმისაწვდომს გახდის საქართველოსა და შვეიცარიას შორის გადაადგილებას და ხელს შეუწყობს ევროპიდან ტურისტული ნაკადების გაზრდას.

Tbilisi International Airport is set to welcome a new direct flight route this summer as Swiss carrier Edelweiss Air launches operations between Zurich and the Georgian capital. The airline, a subsidiary of the Lufthansa Group, will begin flights on April 12, with services scheduled twice weekly on Tuesdays and Sundays.
The Civil Aviation Agency of Georgia, under the Ministry of Economy and Sustainable Development, granted Edelweiss Air the necessary permissions on March 20, paving the way for the airline’s entry into the country’s aviation market.
The introduction of the Zurich-Tbilisi route is expected to boost tourist arrivals from Europe, further strengthening Georgia’s appeal as a travel destination, the agency said.