საზღვრის უკანონოდ კვეთის, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე უცხო ქვეყნის 3 მოქალაქე დააკავეს
1060
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ კვეთის, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შენახვასა და ტარებაში დახმარების ბრალდებით, თურქეთის რესპუბლიკის სამი მოქალაქე დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, დაკავებულები არიან: 1999 წელს დაბადებული ი.ჯ., 1980 წელს დაბადებული შ.ი. და თურქეთის ინტერპოლის მიერ ორი პირის განზრახ მკვლელობისათვის წითელი ცირკულარით ძებნილი 2000 წელს დაბადებული გ.ი.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ი.ჯ.-მ და გ.ი. -მ საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი სასაზღვრო კონტროლის გვერდის ავლით, უკანონოდ გადმოკვეთეს. სამართალდამცველებმა სამივე ბრალდებული თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში, ავტომობილით გადაადგილებისას შეაჩერეს.

Three Turkish nationals arrested in Georgia for illegal border crossing, weapons possession
Officers of the Marneuli District Division under Georgia’s Kvemo Kartli Police Department have arrested three citizens of the Republic of Turkey following complex operative and investigative actions. The individuals are charged with illegally crossing the Georgian state border, as well as the unlawful acquisition, storage, and carrying of firearms and ammunition. One of the suspects is also wanted by Interpol.
According to the Ministry of Internal Affairs of Georgia, the detainees are: I.J., born in 1999; Sh.I., born in 1980; and G.I., born in 2000 — the latter being on Interpol's red notice list for the premeditated murder of two individuals in Turkey.
The investigation revealed that I.J. and G.I. illegally crossed the Georgian border by bypassing official border controls. All three suspects were apprehended in the Tetritskaro Municipality while traveling in a vehicle.