შსს - დაკავებულია მამაკაცი, რომელმაც ერთი პირი დაჭრა, არ დაემორჩილა პოლიციელების მოთხოვნას და ჭრილობები მიაყენა პატრულ-ინსპექტორს
184
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, თბილისში, ჩუღურეთის რაიონში პატრულირებისას, შენიშნეს დანით შეიარაღებული მამაკაცი, რომელსაც იქვე მყოფი პირისთვის ჭრილობები ჰქონდა მიყენებული და ცივი იარაღით მის მიმართ დევნას განაგრძობდა.
"პატრულ-ინსპექტორებმა მამაკაცს მოუწოდეს, აღნიშნული შეეწყვიტა, თუმცა იგი სამართალდამცველების კანონიერ მოთხოვნას არ დაემორჩილა, მათ მიმართაც აგრესიული გახდა და თავს დაესხა. ამ დროს მან ერთ-ერთ პატრულ-ინსპექტორს დანის გამოყენებით ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიმალვა სცადა.
პატრულ-ინსპექტორებმა განხორციელებული დევნის შედეგად მამაკაცი მიმდებარე ტერიტორიაზე ბრალდებულის სახით დააკავეს.
დაჭრილი მამაკაცი და დაშავებული პატრულ-ინსპექტორი შესაბამისი სამედიცინო დახმარების გაწევის მიზნით კლინიკაში გადაიყვანეს. მათ სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ამოღებულია ნივთმტკიცებად.
მომხდარ ფაქტზე დაწყებულია გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108-ე და 353-ე პრიმა მუხლებით, რაც თავისუფლების 15 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს", - აცხადებენ შსს-ში.

Georgian police have arrested a man accused of stabbing a civilian, refusing to comply with police orders and injuring a patrol officer during an incident in central Tbilisi, the Interior Ministry said on Sunday.
The body added officers from the Tbilisi Main Division of the Patrol Police Department were patrolling the Chughureti district when they spotted an armed man who had allegedly wounded another person and was continuing to pursue the victim with a knife.
Police officers ordered the suspect to stop, but he allegedly ignored their lawful instructions, became aggressive and attacked the officers.
During the confrontation, the man allegedly stabbed one of the patrol inspectors before attempting to flee the scene, the Ministry said.
Officers pursued and detained the suspect in the surrounding area.
The injured civilian and the wounded patrol officer were taken to hospital for medical treatment. Their lives are not in danger, according to the Ministry.