შსს-მ კრიმინალური საფრთხეების წინააღმდეგ ევროპის მულტიდისციპლინარული პლატფორმის ყოველწლიურ შეხვედრას უმასპინძლა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში ყოველწლიური შეხვედრა გაიმართა კრიმინალური საფრთხეების წინააღმდეგ ევროპის მულტიდისციპლინარული პლატფორმის (EMPACT) ოპერატიული აქტივობის ფარგლებში, რომელიც საკუთრების წინააღმდეგ ჩადენილ დანაშაულებს ეხება.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, ღონისძიება შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილემ ირაკლი დონდოლაძემ გახსნა. მონაწილეებს, ასევე,  სიტყვით მიმართა ოპერატიული აქტივობის ლიდერმა, ესპანური მხარის წარმომადგენელმა ხოსე ანხელ გონსალეს მორანმა. ყოველწლიურ შეხვედრაში შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამის დანაყოფებთან ერთად მონაწილეობა მიიღო ათამდე ევროპული ქვეყნის წარმომადგენელმა.
შეხვედრის ფარგლებში, განხილულ იქნა მონაწილე ქვეყნების გამოცდილება კრიმინალურ ტენდენციებთან, მათ შორის საკუთრების წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულების წინააღმდეგ ბრძოლასთან დაკავშირებით, ასევე, არსებული გამოწვევები ადგილობრივ და საერთაშორისო დონეზე და მათი გადაჭრის შესაძლო გზები.
ხაზი გაესვა კრიმინალურ საფრთხეებთან ბრძოლის საერთაშორისო საპოლიციო თანამშრომლობის გაღრმავების, ინფორმაციის გაცვლის მექანიზმების გაძლიერებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარების მნიშვნელობას.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა კრიმინალთან ბრძოლის კუთხით მიღწეული პროგრესი შეაჯამეს და აღნიშნული მიმართულებით დინამიური თანამშრომლობის მზაობა გამოხატეს.

The meeting emphasized the importance of strengthening international police cooperation, enhancing information exchange mechanisms, and sharing best practices to more effectively address criminal threats across borders
The Ministry of Internal Affairs hosted the annual meeting of the European Multidisciplinary Platform Against Criminal Threats (EMPACT), focused on combating property-related criminal offenses.
According to the Ministry’s press service, the event was opened by Irakli Dondoladze, Deputy Director of the Central Criminal Police Department. Participants were also addressed by the operational activity leader José Ángel González Morán, representing Spain. Delegates from around ten European countries attended the meeting alongside relevant units of the Georgian Interior Ministry.
During the session, participating countries shared their experiences in addressing emerging criminal trends, including efforts to counter property offenses. The discussions also covered existing challenges at both national and international levels, as well as potential mechanisms for improving prevention and response.
The meeting emphasized the importance of strengthening international police cooperation, enhancing information exchange mechanisms, and sharing best practices to more effectively address criminal threats across borders.
At the conclusion of the event, the parties reviewed progress made in crime prevention efforts and reaffirmed their readiness to maintain active cooperation in this field.