შსს-მ უკანონო ბრუნვიდან ამოღებული, 19 მილიონ ლარამდე ღირებულების 626 კილოგრამი სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება გაანადგურა
შინაგან საქმეთა მინისტრის ბრძანების საფუძველზე შექმნილმა მუდმივმოქმედმა კომისიამ, საქართველოს მასშტაბით სხვადასხვა დროს ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, უკანონო ბრუნვიდან ამოღებული 626 კილოგრამი ნარკოტიკული საშუალებები გაანადგურა, რომელთა საერთო ღირებულება ე.წ. შავ ბაზარზე დაახლოებით  19 მილიონ ლარს შეადგენს.
შსს-ს ინფორმაციით, საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სპეციალურ თანამედროვე სტანდარტების მაღალტემპერატურულ ღუმელში (ინსინერატორი)  განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება, მათ შორის: „კოკაინი“, „ჰეროინი“, „მეთადონი“, “მდმა“, „ალფა-პვპ“, „კეტამინი“, „ამფეტამინი“, „კანაფი“, „ტჰკ“, „კლეფედრონი“, „ბუპრენორფინი“, „ტრამადოლი“, „კოდეინი“ და „მარიხუანა“ გაანადგურეს. ასევე,  განადგურდა ფსიქოტროპული და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებები.
არსებული კანონმდებლობის შესაბამისად, ნარკოტიკების განადგურების პროცესში, რომელიც გარემოსდაცვითი თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად ჩატარდა, მუდმივმოქმედი კომისიის წევრ შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებთან ერთად, გენერალური პროკურატურისა და შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.

The substances included large quantities of cocaine, heroin, methadone, MDMA, alpha-PVP, ketamine, amphetamine, cannabis, THC, clephedrone, buprenorphine, tramadol, codeine and marijuana, as well as various psychotropic and new psychoactive substances
A standing commission established by order of the interior minister has overseen the destruction of 626 kilograms of narcotic substances seized during investigations across Georgia, the Ministry of Internal Affairs said.
According to the ministry, the drugs - estimated to have a street value of approximately 19 million lari - were destroyed by forensic specialists in a high-temperature incinerator meeting modern environmental standards.
The substances included large quantities of cocaine, heroin, methadone, MDMA, alpha-PVP, ketamine, amphetamine, cannabis, THC, clephedrone, buprenorphine, tramadol, codeine and marijuana, as well as various psychotropic and new psychoactive substances.
The destruction process was carried out in accordance with Georgian legislation, with the participation of representatives from the Interior Ministry, the Prosecutor General’s Office and the Ministry of Health.