შსს - მივიღებთ შესაბამის ზომებს, რათა საფრთხე არ შეექმნას საზოგადოებრივ წესრიგსა და უსაფრთხოებას
გვაქვს საფუძველი, მივიჩნიოთ, რომ დღეს და მომდევნო დღეებში გამართული ნებისმიერი შეკრება არის გუშინდელი მცდელობის გაგრძელება და მივიღებთ შესაბამის ზომებს, - ამის შესახებ შსს-ს განცხადებაშია აღნიშნული.
"როგორც საზოგადოებისთვის ცნობილია, გუშინ გაიმართა შეკრება, რომლის გაცხადებული მიზანი ხელისუფლების დამხობა იყო. შეკრებამ მალევე მიიღო კანონსაწინააღმდეგო ხასიათი, რის შემდეგაც საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრომ უმაღლესი სამართლებრივი სტანდარტის შესაბამისად მიიღო პროპორციული ზომები კანონის დაცვის უზრუნველსაყოფად.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო დღეს და მომდევნო დღეების განმავლობაში მიიღებს შესაბამის ზომებს კანონდამრღვევების დასადგენად და მათ მიმართ კანონის აღსასრულებლად.
ამასთან, გუშინ განვითარებული მოვლენებიდან გამომდინარე, გვაქვს საფუძველი მივიჩნიოთ, რომ დღეს და მომდევნო დღეების განმავლობაში გამართული ნებისმიერი შეკრება არის გუშინდელი მცდელობის გაგრძელება და მივიღებთ შესაბამის ზომებს, რათა საფრთხე არ შეექმნას საზოგადოებრივ წესრიგსა და უსაფრთხოებას.
მოვუწოდებთ ყველას, მხედველობაში მიიღონ ეს გარემოება და თავი შეიკავონ ნებისმიერი ქმედებისგან, რომელიც მათ მიმართ სამართლებრივი ზომების მიღების საფუძველი შეიძლება გახდეს“, - აღნიშნულია შსს-ს განცხადებაში.

Interior Ministry: measures will be taken to prevent threats to public order, safety
The Georgian Ministry of Internal Affairs announced on Sunday that it would take all necessary measures to ensure public safety and order in the coming days, stating that any new gatherings could be viewed as a continuation of the previous day’s unrest.
“As the public is aware, yesterday’s rally was organised with the declared aim of overthrowing the Government. The gathering quickly turned unlawful, after which the Ministry took proportional measures, in full compliance with the highest legal standards, to ensure the enforcement of the law,” the statement reads.
The Ministry said it would continue to identify and hold accountable those who violated the law during the demonstrations.
“In light of yesterday’s events, we have grounds to consider that any gathering held today or in the coming days may represent a continuation of yesterday’s attempt. The Ministry will take appropriate measures to prevent any threat to public order and security,” the statement continues.
The Ministry urged citizens to take this into account and refrain from actions that could lead to legal consequences.