შსს - "სადგურის მოედნის" მიმდებარე ტერიტორიაზე, ერთ-ერთ საცხოვრებელ კორპუსში ნგრევა მოხდა, მიმდინარეობს საძიებო-სამაშველო ღონისძიებები
3157
შინაგან საქმეთა სამინისტრო თბილისში, "სადგურის მოედნის" მიმდებარე ტერიტორიაზე ერთ-ერთ საცხოვრებელ კორპუსში მომხდარი ნგრევის შესახებ განცხადებას ავრცელებს.
უწყების ცნობით, მიმდინარეობს ტერიტორიის ნანგრევებისგან გაწმენდა და აქტიური საძიებო-სამაშველო ღონისძიებები.
"შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ თბილისში, "სადგურის მოედნის“ მიმდებარე ტერიტორიაზე მდებარე ერთ-ერთ საცხოვრებელ კორპუსში მომხდარი ნგრევის შესახებ შეტყობინების მიღებისთანავე, მოხდა საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველებისა და საპოლიციო ძალების მობილიზება.
ადგილზე მისვლისთანავე, მეხანძრე-მაშველებმა ჩამონგრეული შენობის მიმდებარე ტერიტორიიდან მყისიერად განახორციელეს მოქალაქეების ევაკუაცია.
მიმდინარეობს ტერიტორიის ნანგრევებისგან გაწმენდა და აქტიური საძიებო-სამაშველო ღონისძიებები. ადგილზე იმყოფებიან სასწრაფო სამედიცინო დახმარების თანამშრომლები.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს მოქალაქეებს, ასევე, ადგილზე მყოფ ყველა მედიასაშუალების წარმომადგენელს, დაემორჩილონ შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების მითითებებს და დაიცვან უსაფრთხოების ნორმები“,- აღნიშნულია შსს-ს განცხადებაში.

Residential building collapses near Station Square in Tbilisi, search and rescue operations underway
3235
The Ministry of Internal Affairs of Georgia has released a statement regarding the partial collapse of a residential building near Station Square in Tbilisi.
According to the ministry, active search and rescue operations are currently underway, and the area is being cleared of debris.
"Immediately after receiving the emergency call about the collapse of a residential building near Station Square in Tbilisi, the Ministry of Internal Affairs mobilized firefighters, rescuers from the Emergency Management Service, and police forces to the scene.
Upon arrival, firefighters and rescuers promptly evacuated citizens from the vicinity of the collapsed structure.
At this stage, debris removal and intensive search and rescue operations are ongoing. Emergency medical personnel are also present at the site,” the ministry stated.
The Ministry of Internal Affairs urges citizens and media representatives at the scene to follow official instructions and observe all safety protocols.