შსს - სამსახურებრივი უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენების ფაქტზე ერთ პირს ბრალი წარუდგინეს, სამი დათხოვნილია უწყებიდან
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, სამსახურებრივი უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენების ფაქტზე ერთ პირს ბრალდება წარუდგინეს, ხოლო სამი პირი, შესაბამისი დასკვნის საფუძველზე დათხოვნილია უწყებიდან.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს თანამშრომელმა - 1977 წელს დაბადებულმა დ.ი-მ, რომლის უფლებამოსილებაში  მართვის უფლების აღების მსურველი პირებისთვის პრაქტიკული გამოცდის ჩატარება შედიოდა, ბოროტად გამოიყენა სამსახურებრივი უფლებამოსილება და პრაქტიკული გამოცდის დროს მის მიერ  ჩაჭრილ კანდიდატებს შეგნებულად აგზავნიდა მასთან დაახლოებულ პირთან პრაქტიკული მეცადინეობების ჩასატარებლად, საიდანაც მატერიალურ სარგებელს იღებდა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 332-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.
ასევე, სისხლის სამართლის საქმის გამოძიების პროცესში გამოიკვეთა მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლების: გ.ს-ს,  ლ.ყ-ს და ა.ბ-ს მიერ დისციპლინური გადაცდომის ნიშნები, რაც ჩატარებული სამსახურებრივი შემოწმების შედეგად დადასტურდა. აღნიშნული გადაცდომის შედეგად, მომსახურების სააგენტოს მიერ სამ მოქალაქეზე არასწორად გაიცა მართვის მოწმობები.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლების - გ.ს-ს,  ლ.ყ-ს და ა.ბ-ს  მიმართ გამოყენებული იქნა დისციპლინური სახდელი - "სამსახურიდან დათხოვნა“, - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

One charged with abuse of office, three dismissed from Georgia’s Interior Ministry agency
The Ministry of Internal Affairs of Georgia has charged one individual with abuse of official authority, while three others have been dismissed following an internal investigation, the body said on Saturday.
The Ministry added the case was uncovered by the General Inspection department after a series of investigative and operational measures.
Prosecutors allege that an employee of the Ministry’s Service Agency misused their official position while administering practical driving tests. The suspect is accused of deliberately failing candidates and directing them to an associate for additional driving lessons, from which they are said to have received financial benefit.
During the course of the criminal investigation, authorities said evidence also emerged of disciplinary violations by three other Service Agency employees.
An internal review found that the individuals had improperly issued driving licences to three citizens. As a result, all three employees have been dismissed from their positions.