შსს თურქული სატვირთო ბორტის ჩამოვარდნასთან დაკავშირებით განცხადებას ავრცელებს
სიღნაღის მუნიციპალიტეტში, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრიდან დაახლოებით 5 კილომეტრში, ჩამოვარდა თურქული სატვირთო ბორტი, რომელიც პირველადი ინფორმაციით, ასრულებდა რეისს აზერბაიჯანი-თურქეთის მიმართულებით, - ამის შესახებ შსს-ს განცხადებაშია აღნიშნული.
უწყების ცნობით, ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 275-ე მუხლის მე-4 ნაწილით მიმდინარეობს.
"სიღნაღის მუნიციპალიტეტში, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრიდან დაახლოებით 5 კილომეტრში, ჩამოვარდა თურქული სატვირთო ბორტი, რომელიც პირველადი ინფორმაციით, ასრულებდა რეისს აზერბაიჯანი-თურქეთის მიმართულებით.
ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 275-ე მუხლის მე-4 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც საჰაერო ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევას გულისხმობს, რამაც ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.
დეტალურ ინფორმაციას მომხდართან დაკავშირებით, შინაგან საქმეთა სამინისტრო საზოგადოებას ეტაპობრივად მიაწვდის", - აღნიშნულია განცხადებაში.

According to preliminary information, the aircraft was operating a flight between Azerbaijan and Turkey when the accident occurred.
A Turkish cargo aircraft has crashed in Georgia’s Sighnaghi Municipality, in the country’s east, approximately five kilometres from the Georgian state border, the Ministry of Internal Affairs confirmed in an official statement on Tuesday.
The ministry said an investigation has been launched under Article 275, Part 4 of Georgia’s Criminal Code, which pertains to the violation of aviation safety or operational rules resulting in loss of life.
“The Turkish cargo aircraft crashed in Sighnaghi Municipality, around five kilometres from the state border. According to initial reports, it was operating a flight on the Azerbaijan-Turkey route. The investigation is underway under Article 275, Part 4 of the Criminal Code of Georgia. The Ministry of Internal Affairs will provide the public with detailed information on the incident as it becomes available,” the statement said.