სიღნაღში დააკავეს მამაკაცი, რომელმაც მიუსაფარ ძაღლს ბასრი საგნის გამოყენებით დაზიანებები მიაყენა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის, სიღნაღის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხოველისადმი სასტიკი მოპყრობის ბრალდებით, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი - 1977 წელს დაბადებული ზ.ჩ. დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა სიღნაღში, ბასრი საგნის გამოყენებით დაზიანებები მიაყენა მიუსაფარ ძაღლს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
მიუსაფარი ცხოველი თავშესაფარში გადაიყვანეს სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ზ.ჩ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 259-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 3 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.

Repeat offender arrested in eastern Georgia for stabbing stray dog
Police in eastern Georgia have arrested a man with prior convictions on suspicion of attacking a stray dog in the Kakheti region, the Interior Ministry said on Wednesday.
Officers from the Kakheti Police Department’s Signagi district division detained a 47-year-old suspect, identified as Z.Ch., following an investigation into the incident.
The man allegedly inflicted injuries on a stray dog using a sharp object in the town of Signagi before leaving the scene.
The injured animal was later taken to a shelter, where it is receiving appropriate veterinary treatment.