სიკორსკი - ილონ მასკ, ომის დანაშაულებზე ფულის კეთებამ, შესაძლოა, დააზიანოს შენი ბრენდი
პოლონეთის საგარეო საქმეთა მინისტრი რადოსლავ სიკორსკი ილონ მასკს მიმართავს და რუსებისთვის Starlinks-ის გამოყენების შეზღუდვისკენ მოუწოდებს. ამის შესახებ რადოსლავ სიკორსკი სოციალურ ქსელში წერს.
სიკორსკიმ სოციალურ ქსელში ომის შესწავლის ამერიკული ინსტიტუტის ანგარიში გააზიარა, სადაც აღნიშნულია, რომ რუსები ილონ მასკის Starlinks-ის თანამგზავრებს უკრაინის ტერიტორიაზე დრონებით თავდასხმების განსახორციელებლად იყენებენ.
"დიდო კაცო, ილონ მასკ, რატომ არ უშლი ხელს რუსებს Starlinks-ის გამოყენებაში უკრაინულ ქალაქებზე თავდასხმებისთვის? ომის დანაშაულებზე ფულის კეთებამ, შესაძლოა, დააზიანოს შენი ბრენდი“, – წერს პოლონეთის საგარეო საქმეთა მინისტრი.

Poland urges Musk to restrict Russian use of Starlink
Poland’s foreign minister, Radosław Sikorski, has called on Elon Musk to prevent Russia from using Starlink satellites, accusing Moscow of exploiting the system to carry out attacks in Ukraine.
In a post on social media, Sikorski shared a report by the US-based Institute for the Study of War, which said Russian forces have been using Starlink services on Ukrainian territory to conduct drone strikes.
“Dear Elon Musk, why are you not preventing Russians from using Starlink to attack Ukrainian cities?” Sikorski wrote. “Profiting from war crimes could damage your brand.”