სულხან თამაზაშვილი ბათუმში მხარდამჭერებს შეხვდა
პარტია „ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველოს“ აჭარის ორგანიზაციის თავმჯდომარემ სულხან თამაზაშვილმა წინასაარჩევნო კამპანიის ფარგლებში, ბათუმში მხარდამჭერებთან შემაჯამებელი შეხვედრა გამართა.
სულხან თამაზაშვილმა სიტყვით გამოსვლისას აღნიშნა,  რომ ეროვნული ღირებულებების დაცვითა და თავდაუზოგავი შრომით ქვეყანა უნდა იქცეს განვითარების და პროგრესის საუკეთესო მაგალითად. მისი თქმით, პროგრესი და სოციალური კეთილდღეობა შეუძლებელი იქნება მშვიდობის გარეშე.
მერობის კანდიდატზე საუბრისას პარტიის აჭარის ორგანიზაციის თავმჯდომარემ განაცხადა, რომ  გიორგი ცინცაძე, ამბიციური გეგმებით, კიდევ უფრო მეტად განავითარებს ბათუმს, ღირსეულად გაართმევს თავს არსებულ გამოწვევებს და თითოეული ბათუმელისთვის დიდი იმედი იქნება.
„ჩვენი თავდაუზოგავი შრომით, სამშობლოს სიყვარულით, ეროვნული ღირებულებების დაცვით, ჩვენი ისტორიისა და ტრადიციების პატივისცემით შევძლებთ, რომ ქვეყანა გადავაქციოთ განვითარებისა და პროგრესის მაგალითად. ჩვენ კარგად ვიცით, რომ ეკონომიკური პროგრესი და სოციალური კეთილდღეობა შეუძლებელია მშვიდობის გარეშე. ჩვენი თითოეული ნაბიჯის საფუძველი ყოველთვის იქნება მშვიდობიანი და პასუხისმგებლობიანი პოლიტიკა. ამ პოლიტიკის გამტარებელი იქნება ბათუმის მერობის კანდიდატი, კეთილსინდისიერი, შრომისმოყვარე და პროფესიონალი ადამიანი - გიორგი ცინცაძე. ჩვენი ქვეყნის მომავალი ჩვენს ხელშია, 4 ოქტომბერს ყველამ ერთად უნდა ავირჩიოთ განვითარება, მშვიდობა და ღირსეული მომავალი!“ - განაცხადა სულხან თამაზაშვილმა.
რეგიონის სრული მხარდაჭერისთვის, აჭარის მთავრობის თავმჯდომარემ  მადლობა გადაუხადა პარტია „ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველოს“ საპატიო თავმჯდომარეს ბიძინა ივანიშვილს და პარტიის თავმჯდომარეს, პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძეს.
მხარდამჭერებს ბათუმის მერობის კანდიდატთან გიორგი ცინცაძესთან ერთად სიტყვით მიმართეს აჭარის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარემ დავით გაბაიძემ, პარლამენტის წევრმა და ბათუმის დელეგატმა არჩილ ბერიძემ, უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილემ რამაზ ჯინჭარაძემ და საკრებულოს თავმჯდომარეობის კანდიდატმა ივანე მაისურაძემ.

Georgian Dream concludes campaign rally in Batumi, pledges support for mayoral candidate Tsintsadze
Tamazashvili also expressed gratitude to Georgian Dream’s honorary chairman Bidzina Ivanishvili and party chairman, Prime Minister Irakli Kobakhidze, for their leadership and backing in Adjara
The chairman of Georgian Dream – Democratic Georgia’s Adjara branch, Sulkhan Tamazashvili, held a final campaign rally in Batumi, addressing supporters ahead of Georgia’s local elections on Saturday.
In his speech, Tamazashvili stressed that Georgia must become a model of “development and progress” through the protection of national values and hard work, adding that economic progress and social welfare are impossible without peace.
Turning to the mayoral race, Tamazashvili voiced support for Georgian Dream’s Batumi candidate Giorgi Tsintsadze, describing him as a professional who was ready to confront challenges and continue the city’s development.
“With tireless work, love of our homeland, respect for our history and traditions, and by safeguarding national values, we can turn Georgia into an example of progress and development. Every step we take must be guided by peace and responsibility, and this is the policy Giorgi Tsintsadze will carry forward as Batumi’s mayor,” Tamazashvili said, urging voters to support “peace, development and a dignified future” on 4 October.
During the rally, Tamazashvili also expressed gratitude to Georgian Dream’s honorary chairman Bidzina Ivanishvili and party chairman, Prime Minister Irakli Kobakhidze, for their leadership and backing in Adjara.
Other party figures addressing supporters alongside Tsintsadze included the Chairman of the Supreme Council of Adjara Davit Gabaidze, MP Archil Beridze, Deputy Chairman of the Supreme Council Ramaz Jincharadze, and city assembly chairman candidate Ivane Maisuradze.