სულხან თამაზაშვილი - სახელმწიფოსა და კერძო სექტორის თანამშრომლობით, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკა წარმატებით პოზიციონირებს მსოფლიო ტურისტულ რუკაზე
ბათუმში, აჭარის ტურიზმის დაჯილდოების ცერემონია - „მაგნოლია 2025“ გაიმართა. დაჯილდოების ფარგლებში, წლის საუკეთესო ტურისტული სერვისის მიმწოდებლები გამოვლინდნენ.
ღონისძიებას აჭარის მთავრობის თავმჯდომარე სულხან თამაზაშვილი დაესწრო.  სიტყვით გამოსვლისას, მთავრობის თავმჯდომარემ აღნიშნა, რომ სახელმწიფოსა და კერძო სექტორის მჭიდრო თანამშრომლობით, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკა წარმატებით პოზიციონირებს მსოფლიო ტურისტულ რუკაზე.
"აჭარის ტურიზმის დაჯილდოების ცერემონია არის ხარისხის, პროფესიონალიზმისა და ტურიზმის სფეროში მიღწეული წარმატებების სიმბოლო. აღსანიშნავია, რომ აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკა წარმატებით პოზიციონირებს ტურიზმის მსოფლიო რუკაზე. ეს შედეგი მიღწეულია სახელმწიფოსა და კერძო სექტორის მჭიდრო თანამშრომლობით. სწორედ, თქვენ ხართ ის ადამიანები, ვინც ყოველდღიური შრომით ჩვენს რეგიონს სტუმრებისთვის გამორჩეულს ხდის. მინდა მადლობა გადავუხადო აჭარის ტურიზმისა და კურორტების დეპარტამენტს ამ მნიშვნელოვანი ღონისძიებისთვის, ხოლო თითოეულ მონაწილეს - ხარისხზე და სტუმართმოყვარეობაზე ორიენტირებული საქმიანობისთვის. დარწმუნებული ვარ, ერთობლივი და მიზანმიმართული შრომით ჩვენ არა მხოლოდ გავაძლიერებთ რეგიონის ტურისტულ პოტენციალს, არამედ ტურიზმს ვაქცევთ ეკონომიკური ზრდის ერთ-ერთ მთავარ მამოძრავებელ ძალად, რაც პირდაპირ აისახება დასაქმებაზე, კეთილდღეობასა და ჩვენი ქვეყნის საერთაშორისო პოზიციონირებაზე”, - განაცხადა სულხან თამაზაშვილმა.
ღონისძიების ფარგლებში, ჯამში 10 ნომინაციაში ტურისტების, მომხმარებლებისა და ტურიზმის სექტორის მხრიდან ყველაზე მაღალი ნდობის და შეფასების მქონე განთავსებისა და კვების ობიექტები, გიდები და ტურისტული სააგენტოები გამოვლინდნენ. ასევე, გაიმართა საპატიო ტურიზმელების დაჯილდოება და ტურიზმის განვითარებასა და პოპულარიზაციაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის მადლობის სიგელების გადაცემა.
"მაგნოლია 2025” აჭარის ტურიზმის და კურორტების დეპარტამენტის ორგანიზებით გაიმართა. ღონისძიების მიზანი ტურისტული სექტორის წახალისება და რეგიონში მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესებაა.
დაჯილდოების ცერემონიას აჭარის მინისტრთა კაბინეტის და მთავრობის წევრები, ასევე, ტურისტული სექტორის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

The event was attended by the Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Adjara, Sulkhan Tamazashvili
The Adjara Tourism Awards ceremony, Magnolia 2025, was held in Batumi, recognizing the region’s best tourism service providers across a range of categories.
The event was attended by the Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Adjara, Sulkhan Tamazashvili. In his address, Tamazashvili emphasized that Adjara’s successful positioning on the global tourism map is the result of close cooperation between the public and private sectors.
“The Adjara Tourism Awards ceremony is a symbol of quality, professionalism, and achievement in the tourism sector. It is noteworthy that the Autonomous Republic of Adjara has successfully established itself on the global tourism map. This result has been achieved through close collaboration between the state and the private sector. You are the people who, through your daily work, make our region distinctive for visitors,” Tamazashvili said.
He also expressed gratitude to the Adjara Tourism and Resorts Department for organizing the event and thanked all participants for their commitment to quality and hospitality. According to the Chairman, joint and targeted efforts will not only strengthen the region’s tourism potential but also turn tourism into one of the key drivers of economic growth, positively affecting employment, public welfare, and Georgia’s international standing.
Within the framework of Magnolia 2025, winners were selected in 10 categories, including accommodation and food service establishments, tour guides, and travel agencies that received the highest levels of trust and evaluation from tourists, customers, and industry professionals. Honorary awards were also presented to distinguished tourism professionals, along with certificates of appreciation for outstanding contributions to the development and promotion of tourism.
The Magnolia 2025 awards were organized by the Adjara Tourism Department, with the aim of encouraging the tourism sector and improving service quality across the region. The ceremony was attended by members of the Adjara government and cabinet, as well as representatives of the tourism industry.