სუსი - 2025 წლის 9 აგვისტოს ოკუპირებული ახალგორის ტერიტორიაზე უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქე თავისუფალია
2826
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ინფორმაციით, 2025 წლის 9 აგვისტოს ოკუპირებული ახალგორის ტერიტორიაზე უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქე თავისუფალია და ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე იმყოფება.
"უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქის გათავისუფლების პროცესში აქტიურად გამოიყენებოდა ცენტრალური ხელისუფლების ხელთ არსებული ყველა რელევანტური ინსტრუმენტი.
ცენტრალური ხელისუფლება, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური განაგრძობს აქტიურ მუშაობას ოკუპირებულ ტერიტორიებზე უკანონო პატიმრობაში მყოფი საქართველოს ყველა მოქალაქის გასათავისუფლებლად“, – აღნიშნულია ინფორმაციაში.

A Georgian citizen who was illegally detained in the occupied Akhalgori area on August 9, 2025 has been released and is now in territory controlled by the central government, the State Security Service said on Tuesday.
The agency said that all relevant mechanisms available to the central authorities were actively used in the process of securing the individual’s release.
“The central authorities and the State Security Service continue active efforts to secure the release of all Georgian citizens who remain in illegal detention in the occupied territories,” the statement said.