სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურმა დიდი ოდენობით თანხის მითვისებისა და გაფლანგვის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა.
"სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის თანამშრომლების მიერ ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დიდი ოდენობით თანხის მითვისებისა და გაფლანგვის ფაქტზე დაკავებულია შპს "ენგურჰესში" შემავალი, შპს „კოდორიჰესების“ დეპარტამენტის უფროსი.
საყურადღებოა, რომ ხსენებული შპს ოპერირებს ოკუპირებული აფხაზეთის ტერიტორიაზე.
დაკავებულმა პირმა სრულად ითანამშრომლა გამოძიებასთან და აღიარა ჩადენილი დანაშაული.
მას ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 182-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "დ" ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით წარედგინა, რაც თავისუფლების 7-დან 11 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.
მათთვის, ვინც მიიჩნევს, რომ საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიების გამოყენებით შეძლებს სახელმწიფოს კუთვნილი თანხების მითვისება-გაფლანგვას: მსგავსი დანაშაული არ დარჩება რეაგირების გარეშე ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ჩადენის შემთხვევაშიც კი", - აღნიშნულია სუსის განცხადებაში.

The crime carries a possible prison sentence of between seven and eleven years
Georgia’s State Security Service on Thursday said it had detained a senior official from an energy company on suspicion of large-scale misappropriation and embezzlement.
In a statement, the agency said the individual is the head of a department within Kodori HPPs, a subsidiary of Enguri Hydropower Plant, which operates in the occupied Abkhazia region.
Investigators alleged the suspect misappropriated significant financial resources. According to the statement, the detainee has cooperated with the investigation and admitted to the offence.
The crime carries a possible prison sentence of between seven and eleven years.
The security service also warned that crimes involving the misuse of state funds would be pursued even if committed in Georgia’s occupied territories.