თავდაცვის სამინისტრო ნატოსთან სამხედრო კონსულტაციების მორიგ რაუნდს მასპინძლობს
20-22 მაისს საქართველოს თავდაცვის სამინისტროში სამუშაო ვიზიტით ნატოს საერთაშორისო სამხედრო და საერთაშორისო სამსახურების წარმომადგენლები იმყოფებოდნენ.
თავდაცვის სამინისტროს ინფორმაციით, ვიზიტის მიზანს წარმოადგენდა კონსულტაციების მორიგი რაუნდის გამართვა ნატო-საქართველოს სამხედრო თანამშრომლობის მიმართულებით. სამუშაო შეხვედრების ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს ნატოს სამხედრო კომიტეტთან თანამშრომლობის ფორმატით განსაზღვრული ღონისძიებების განხორციელების სტატუსი, ნატოს სამხედრო კომიტეტისა და საქართველოს სამუშაო გეგმის ერთობლივი შეფასების პროექტი და ასევე მიმოიხილეს პარტნიორობის სამომავლო გეგმები.
ვიზიტის ფარგლებში, დელეგაციის წევრებმა მოინახულეს ნატო-საქართველოს წვრთნებისა და შეფასების ერთობლივი ცენტრი (JTEC), სადაც გაეცნენ ნატო-საქართველოს არსებითი პაკეტისა (SNGP) და საერთაშორისო პარტნიორების მხარდაჭერით განვითარებულ შესაძლებლობებს, ცენტრის ინფრასტრუქტურასა და მიმდინარე პროექტებს.
ნატოს სამხედრო კომიტეტისა და საქართველოს თანამშრომლობის ფარგლებში წლის განმავლობაში იმართება სამუშაო შეხვედრების რამდენიმე რაუნდი, რაც ექსპერტთა დონეზე სამხედრო თანამშრომლობის მნიშვნელოვანი ასპექტების განხილვის ფორმატს წარმოადგენს.

NATO delegation holds working visit to Georgia’s Ministry of Defense
From May 20 to 22, representatives of NATO's International Military Staff and International Staff paid a working visit to Georgia’s Ministry of Defense to conduct a new round of consultations on military cooperation between NATO and Georgia.
According to the Ministry of Defense, the visit focused on reviewing the status of joint activities outlined under the cooperation format with NATO's Military Committee. Discussions also included a joint assessment draft of the NATO-Georgia Military Committee Work Plan and future partnership initiatives.
As part of the visit, the NATO delegation toured the NATO-Georgia Joint Training and Evaluation Center (JTEC), where they were briefed on the capabilities developed under the NATO-Georgia Substantial NATO-Georgia Package (SNGP) and the ongoing support of international partners. The delegation also reviewed the center’s infrastructure and current projects.
Such working visits are held several times a year within the NATO Military Committee–Georgia cooperation framework, offering a platform for expert-level discussions on key aspects of military collaboration.