თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში ხორვატიის პრეზიდენტის დახვედრის ოფიციალური ცერემონია გაიმართა
2026 წლის 11 თებერვალს ხორვატიის რესპუბლიკის პრეზიდენტი ზორან მილანოვიჩი მეუღლესთან სანია მუსიჩ მილანოვიჩსა და თანმხლებ დელეგაციასთან ერთად, საქართველოს ოფიციალური ვიზიტით ეწვია. ინფორმაციას საგარეო საქმეთა სამინისტრო ავრცელებს.
საგარეო უწყების ცნობით, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში პრეზიდენტ მილანოვიჩს საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი და პრეზიდენტის ადმინისტრაციის უფროსი ქეთევან კვინიკაძე დახვდნენ.
„ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილია ხორვატიის რესპუბლიკის პრეზიდენტის შეხვედრები საქართველოს პრეზიდენტთან მიხეილ ყაველაშვილთან, პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძესა და პარლამენტის თავმჯდომარესთან, შალვა პაპუაშვილთან“, – აღნიშნულია სამინისტროს ინფორმაციაში.

Croatian President Zoran Milanović on Wednesday arrived in Georgia for an official visit, accompanied by his wife, Sanja Musić Milanović, and a delegation, the Ministry of Foreign Affairs announced.
At Tbilisi International Airport, Milanović was greeted by Foreign Minister Maka Botchorishvili and Chief of the Presidential Administration Ketevan Kvinikadze.
The Ministry said the visit will include meetings with Georgia’s President Mikheil Kavelashvili, Prime Minister Irakli Kobakhidze, and Speaker of Parliament Shalva Papuashvili.