თბილისში დააკავეს 66 წლის მამაკაცი, რომელიც მეუღლის არასრულწლოვან შვილიშვილებს აუპატიურებდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის არასრულწლოვნების საქმეთა მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, არასრულწლოვნების გაუპატიურებისა და მათ მიმართ ჩადენილი სხვაგვარი სექსუალური ქმედების ბრალდებით 1960 წელს დაბადებული ზ.ა. დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული, გარკვეული პერიოდის განმავლობაში, საკუთარი მეუღლის არასრულწლოვან შვილიშვილებს აუპატიურებდა და მათ მიმართ სექსუალური ხასიათის სხვაგვარ ქმედებას ახორციელებდა, რასაც სისტემატური ხასიათი ჰქონდა.
ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ზ.ა. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ბრალდებულის სახით დააკავეს.
მომხდარზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 137-ე და 138-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს.

Man arrested in Tbilisi over rape, sexual abuse of wife’s minor grandchildren, police
Georgia’s Interior Ministry on Wednesday said police have arrested a 66-year-old man on suspicion of repeatedly raping and sexually abusing minors.
In an official statement, the ministry said officers from the Tbilisi Police Department’s Main Division for Juvenile Affairs detained the suspect, identified as Z.A., on the basis of a court order.
The investigation established that over a period of time the suspect allegedly raped his wife’s underage grandchildren and carried out other sexual acts against them. The alleged abuse was described as systematic.
If convicted, the suspect faces a sentence of up to 20 years or life imprisonment, the ministry added.