თბილისში ძარცვის ბრალდებით აზერბაიჯანის მოქალაქე დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ძარცვის ბრალდებით აზერბაიჯანის მოქალაქე, 1999 წელს დაბადებული ფ.ა. დააკავეს.
"გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა თბილისში ერთ-ერთ მოქალაქეს ხელჩანთა გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ფ.ა. დანაშაულის ჩადენიდან მალევე, ბრალდებულის სახით დააკავეს. ნივთმტკიცებად ამოღებულია მართლსაწინააღმდეგოდ დაუფლებული ხელჩანთა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 178-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 6 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს", - აცხადებენ შსს-ში.

Police arrest man in Tbilisi on large-scale drug charges
During a personal search, police seized 20 packages of the narcotic substance alpha-PVP, which investigators say had been prepared for sale
Police in Tbilisi have arrested a man on charges of illegally purchasing, possessing and facilitating the sale of a large quantity of narcotics, Georgia’s interior ministry said on Tuesday.
Officers from the patrol police department’s Tbilisi main division stopped the suspect for a routine check. The detainee, identified as O.M., was born in 2001 and has a previous criminal conviction, the Ministry press office said.
During a personal search, police seized 20 packages of the narcotic substance alpha-PVP, which investigators say had been prepared for sale.