თბილისში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღეს - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით 1986 წელს დაბადებული თ.ს. და უცხო ქვეყნის მოქალაქე 1998 წელს დაბადებული  ს.ჰ., სხვადასხვა დროს დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა თბილისში,  ბრალდებულების  პირადი და საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები და ფსიქოტროპული ნივთიერება, მათ შორის „მეთადონი“, "ალფა-პვპ“ და "კეტამინი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

The charges carry a potential penalty of up to 20 years in prison or life imprisonment
Officers from the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia have arrested two individuals on charges related to the illegal purchase, possession and facilitation of the distribution of particularly large quantities of narcotic and psychotropic substances.
The suspects - identified as T.S., born in 1986, and a foreign national, S.H., born in 1998 - were detained at different times.
Law enforcement officers conducted searches of the suspects’ personal belongings and residential apartments in Tbilisi, where they seized particularly large quantities of narcotic drugs and psychotropic substances as evidence. The confiscated substances included Methadone, Alpha‑PVP and Ketamine.