თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 4 პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი - ნაძალადევის, ვაკე-საბურთალოსა და ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 4 პირი დააკავეს.
"დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის, უკანონო რეალიზაციის ხელშეწყობისა და ნარკოტიკული საშუალების ექიმის დანიშნულების გარეშე უკანონო მოხმარების ფაქტებზე დაკავებულები არიან: 1996 წელს დაბადებული ს.ა., 1988 წელს დაბადებული ნ.ვ., წარსულში ნასამართლევები: 1993 წელს დაბადებული ი.ე. და 1989 წელს დაბადებული ვ. კ.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი და საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის „ალფა პვპ“, „მეთადონი“ და „გამომშრალი მარიხუანა“.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლით, 260-ე კვარტა მუხლითა და 273-ე მუხლით მიმდინარეობს", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Police detain four in Tbilisi on major drug charges
Police in the Georgian capital city of Tbilisi have arrested four individuals on drug-related charges, the Ministry of Internal Affairs announced on Sunday.
The arrests were carried out by officers from the Gldani-Nadzaladevi, Vake-Saburtalo, and Isani-Samgori police divisions during separate operations.
Those detained include a 1996-born suspect identified as S.A., a 1988-born suspect identified as N.V., as well as two previously convicted individuals: I.E., born in 1993, and V.K., born in 1989.
The Ministry said searches of the suspects’ residences and personal belongings led to the seizure of large and especially large quantities of narcotics prepared for sale, including Alpha-PVP, methadone, and dried marijuana.
The charges, which include illegal possession, storage, facilitation of distribution, and use of narcotics without a doctor’s prescription, carry penalties of up to 20 years or life imprisonment.