თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით აზერბაიჯანის მოქალაქე დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის მოქალაქე 1999 წელს დაბადებული შ.ჰ. დააკავეს.
"პატრულ-ინსპექტორებმა ბრალდებული თბილისში გადაადგილებისას გადამოწმების მიზნით შეაჩერეს. სამართალდამცველებმა შ.ჰ.-ს პირადი ჩხრეკისას 28 შეკვრად დაფასოებული, სარეალიზაციოდ გამზადებული სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება „მეტამფეტამინი“ და „კოკაინი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
სამართალდამცველების მიერ ბრალდებულის დროებით საცხოვრებელ სახლში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ასევე, ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება და ფსიქოტროპული ნივთიერება.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 260-ე კვარტა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 12 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს", - აცხადებენ შსს-ში.

Police in the Georgian capital city of Tbilisi have arrested a citizen of Azerbaijan on charges related to drug offences, according to the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
Officers from the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia detained the suspect, identified as Sh.H., born in 1999, on charges of illegal purchase and possession of a particularly large quantity of narcotics and assisting in their distribution.
The Ministry said patrol inspectors stopped the suspect while he was travelling in Tbilisi for verification purposes. During a personal search, officers seized 28 packages of various narcotic substances prepared for sale, including methamphetamine and cocaine.
Law enforcement officers also conducted a search of the suspect’s temporary residence, where they seized a particularly large quantity of different narcotic drugs and psychotropic substances.