თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით თურქეთის მოქალაქე დააკავეს - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე - 1993 წელს დაბადებული ვ.ე. დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა, მთაწმინდის პარკის მიმდებარე ტერიტორიაზე დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 200 გრამამდე ნარკოტიკული საშუალება „მეფედრონი" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის “ა” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

Turkish citizen arrested in Tbilisi for possession of large quantity of narcotics
Officers of the Vake-Saburtalo Main Division of the Tbilisi Police Department have arrested a citizen of Turkey, identified as V.E., born in 1993, following operational and investigative measures.
According to the Ministry of Internal Affairs, during a personal search near Mtatsminda Park, police seized nearly 200 grams of the narcotic substance mephedrone as evidence.
The offense is punishable by up to 20 years in prison.
The investigation is ongoing under Article 260, Part 3, Subparagraph “a” of Georgia’s Criminal Code, which pertains to the illegal possession of narcotics in especially large quantities.