თბილისში ნარკოდანაშაულის და პოლიციაზე თავდასხმის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და პოლიციაზე თავდასხმის ბრალდებით  -  1999 წელს დაბადებული ზ.კ. დააკავეს.
"სამართალდამცველებმა ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე, ბრალდებული თბილისში შეაჩერეს. მათი დანახვისთანავე ზ.კ. შეეცადა ადგილიდან მიმალვას, რა დროსაც მისი მართვის ქვეშ არსებული ავტომანქანით განზრახ დაეჯახა პოლიციელების ავტომობილს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული შემთხვევის ადგილზევე დააკავეს, ხოლო მისი ავტომობილის ჩხრეკის შედეგად ამოღებულია, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება  „ალფა პვპ“-ს  შემცველი სითხე.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 353-ე პრიმა მუხლებით  მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Central criminal police arrest suspect on drug charges, attack on officers
Upon seeing the police, Z.K. attempted to flee and deliberately rammed a police vehicle with his car
Officers of the Central Criminal Police Department of Georgia’s Ministry of Internal Affairs have arrested a man born in 1999, identified as Z.K., on charges of illegal acquisition and possession of a particularly large quantity of narcotic drugs and attacking police officers.
According to the ministry, the suspect was stopped in Tbilisi based on operative intelligence. Upon seeing the police, Z.K. attempted to flee and deliberately rammed a police vehicle with his car.
Law enforcement officers detained the suspect at the scene. A search of his vehicle resulted in the seizure of a liquid substance containing the narcotic drug alpha-PVP in a particularly large quantity.
The investigation is being conducted under Articles 260 and 353¹ of the Criminal Code of Georgia, which carry penalties of up to 20 years’ imprisonment or life sentence.