თბილისში უცხო ქვეყნის მოქალაქის განზრახ მკვლელობის ფაქტზე ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით 2000 წელს დაბადებული ი.ე. დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, თბილისში მდებარე ერთ-ერთ ბინაში, ცივი იარაღის გამოყენებით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა  - უცხო ქვეყნის მოქალაქეს 1989 წელს დაბადებულ  ი.გ.-ს და ადგილიდან მიიმალა.
მომხდარიდან რამდენიმე საათში ი.ე. პოლიციაში ბრალის აღიარებით გამოცხადდა და დანაშაულის ჩადენის იარაღი წარმოადგინა. შესაბამისი საგამოძიებო მოქმედებების ჩატარების შემდეგ ის ბრალდებულის სახით დაკავდა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 15 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.

The suspect fled the scene after the incident. Several hours later, he voluntarily appeared at a police station, where he confessed to the crime and handed over the weapon used
A man has been detained in Tbilisi on suspicion of intentional murder, Georgia’s Ministry of Internal Affairs of Georgia said on Friday.
The suspect, identified as I.E. and born in 2000, has been accused of fatally wounding a foreign national, born in 1989, inside an apartment in the capital. Investigators said the victim sustained fatal injuries inflicted with a knife.
The suspect fled the scene after the incident. Several hours later, he voluntarily appeared at a police station, where he confessed to the crime and handed over the weapon used.