თამარ კორძაია – 22 ხანდაზმულს და 9 თანამშრომელს ჩამოართვეს პირადობის მოწმობები, პასპორტები და წაიღეს “ქართული ოცნების” ოფისში
“ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობის” ლიდერის თამარ კორძაიას განცხადებით, წნორში, ხანდაზმულთა თავშესაფარში 22 მოხუცსა და 9 თანამშრომელს პირადობის მოწმობები ჩამოართვეს და “ქართული ოცნების” ოფისში წაიღეს.
“არჩევნებამდე დარჩა ცხრა დღე, “ქართულმა ოცნებამ” იცის, რომ აგებს ამ არჩევნებს და ვერ ეგუება წაგებას, სწორედ ამიტომ, მან გადაწყვიტა რომ სრულიად ჩართოს სახელისუფლებო მანქანა, რათა დააშინოს ან მოისყიდოს საქართველოს მოქალაქეები.
მინდა გაცნობოთ, რომ წნორში, ხანდაზმულთა თავშესაფარში, 31 ადამიანს ჩამოართვეს პასპორტები და წაიღეს “ქართული ოცნების” ოფისში. ამაზე მეტად სამარცხვინო საქციელი წარმოუდგენელია თვით ისეთი დანაშაულებრივი ხელისუფლებისგანაც კი, როგორიცაა “ქართული ოცნება”.
22 ხანდაზმულს და 9 თანამშრომელს ჩამოართვეს პირადობის მოწმობები და პასპორტები და წაიღეს “ქართული ოცნების” ოფისში. ჩვენ ვიცით თითოეული ამ მოქალაქისა და ამ დანაშაულის ჩამდენი პირების სახელები და გვარები, რომლებსაც დღეს შეგნებულად არ ვასახელებთ.
მივმართავთ პერსონალურ მონაცემთა დაცვის ინსპექტორს, რომ დაუყოვნებლივ დაიწყოს ამ საკითხის გამოძიება, რადგან არჩევნების შემდეგ დადგება დრო, როცა მათაც მოვთხოვთ პასუხს, რა გააკეთეს საქართველოს მოქალაქეების უფლებების დასაცავად და თითოეული პირი, რომელიც ამ პროცესის მონაწილეა, ყველა აუცილებლად აგებს პასუხს კანონის წინაშე, ხოლო იმ ადამიანებს, ვისაც მიმართავენ პირადობის მოწმობების ჩამოსართმევად, მოვუწოდებთ, არ შეშინდნენ და მივიდნენ ჩვენს წარმომადგენლებთან “ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობის” ოფისში – ჩვენ თითოეულ მათგანს აუცილებლად დავიცავთ”, – განაცხადა კორძაიამ.

The leader of Unity – National Movement opposition coalition, Tamar Kordzaia, on Thursday accused the ruling Georgian Dream party of attempting to manipulate the upcoming, October 26 general elections through intimidation and coercion.
Speaking in Tsnori, eastern Georgia, Kordzaia alleged that 22 elderly residents and nine staff members at a local shelter had their identity documents confiscated and taken to the GD office, just nine days before the election.
Kordzaia claimed the ruling party was resorting to “desperate measures” as it faces potential defeat. “Georgian Dream knows that it will lose these elections and cannot adapt to the loss, that is why it has decided to fully engage the government machine in order to intimidate or bribe the citizens of Georgia,” she claimed.
The MP further stressed the alleged confiscation of passports and ID cards from 31 people represented a “new low”, even for what she described as a “criminal government.” She urged the personal data protection inspector to launch an immediate investigation and vowed that her party would seek legal accountability for those involved in the alleged violations.