თამარ ნუცუბიძე – მაყურებლის წინაშე ვგრძნობ ჩემს პირად პასუხისმგებლობას და ვტოვებ “რუსთავი 2”-ს
მისი თქმით, საქართველო არასდროს ისე შორს არ ყოფილა ევროკავშირისგან, როგორც ახლა და ტოვებს არხს, რადგან მაყურებლის წინაშე პირად პასუხისმგებლობას გრძნობს.
“თითქმის ერთი წლის წინ, 14 დეკემბერს, ჩვენს ქვეყანას მიენიჭა კანდიდატის სტატუსი. ოცდახუთი წელია, ჟურნალისტი ვარ. რა აღარ გამიშუქებია, კონფლიქტები, არჩევნები, მიტინგები, აქციები, მინისტერიალები და სამიტები. ჩემს ცხოვრებაში ორ ყველაზე მნიშვნელოვან მოვლენაზე, ბრიუსელიდან მე მოგიყევით, საქართველოსთვის უვიზო რეჟიმის მინიჭება და კანდიდატის სტატუსი. ამაზე საამაყო მე არაფერი მომიყოლია თქვენთვის! დღეს კი, არასდროს ისე შორს არ ვყოფილვართ ევროკავშირისგან როგორც ახლა! ათი წლის წინ, აქ ბრიუსელში, სწორედ იმიტომ ჩამოვედი, რომ ჩემი ქვეყნის ევროინტეგრაცია გამეშუქებინა. გამომდინარე აქედან, თქვენი, მაყურებლის წინაშე ვგრძნობ ჩემს პირად პასუხისმგებლობას და ვტოვებ ტელეკომპანია “რუსთავი 2″-ს. P.S. საქართველო მაინც გახდება ევროკავშირის წევრი”, – წერს ნუცუბიძე.

Journalist Tamar Nutsubidze quits Rustavi 2
Veteran journalist Tamar Nutsubidze has announced her resignation from Rustavi 2, citing a sense of personal responsibility to the audience amid Georgia’s perceived distancing from the European Union.
“Almost a year ago, on December 14, Georgia was granted candidate status. In my 25 years as a journalist, I have covered everything—conflicts, elections, protests, summits. Two of the most significant moments I’ve reported on were the granting of visa-free travel to Europe and candidate status for Georgia. Today, however, we are further from the EU than ever before,” Nutsubidze wrote.
She added that her decision is tied to her commitment to Georgia’s European integration, which had been a cornerstone of her journalistic career. “I feel a personal responsibility to our viewers, which is why I am leaving Rustavi 2. Georgia will still become an EU member someday,” she concluded.